Top 5 najlepszych koszy wiklinowych

Kosze wiklinowe ze względu na swój uniwersalny wygląd i dużą wytrzymałość mogą być wykorzystywane w wielu różnych miejscach. Można ich używać w domu do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, zabawek czy gadżetów, a także na zewnątrz. Świetnie sprawdzą się do transportera dla zwierząt, a nawet jako torba na plażę. Ich ponadczasowy design sprawia, że takie produkty wciąż zyskują grono nowych zwolenników. Jakie są najlepsze kosze wiklinowe? Podpowiadamy.

Kosz wiklinowy torebka

Kosz wiklinowy w formie torebki stanowi doskonałe uzupełnienie zwłaszcza letnich stylizacji. Zazwyczaj dodatkowo posiada część materiałową, która chroni wnętrze przed zabrudzeniem i umożliwia zapięcie torby. To z kolei najlepiej jeżeli jest wykonane z wodoodpornych materiałów, zwłaszcza jeżeli ma być wykorzystywane na plaży. Kosz wiklinowy świetnie sprawdzi się jednak również w miejskich outfitach w zestawieniu ze słomkowym kapeluszem lub espadrylami.

Kosz wiklinowy na rower

Kosze wiklinowe na rower doskonale sprawdzają się również w roli bagażnika rowerowego. Występują w wielu wersjach kolorystycznych i stylistycznych. Dostępne są w różnych rozmiarach dedykowanych zarówno dorosłym jak i dzieciom. Powinny być wyposażone w uchwyt, który umożliwia łatwe mocowanie, a także zdejmowanie kosza z jednośladu. Element ten świetnie sprawdza się zarówno na wycieczkach rowerowych jak i w sytuacji, kiedy wybieramy się jednośladem po niewielkie zakupy. Stanowi również jego akcent dekoracyjny.

Kosz wiklinowy na bagażnik dla psa lub kota

Wiklinowy kosz jeżeli jest zabezpieczony specjalną kratką, może być wykorzystany również jako transporter dla zwierząt takich jak psy czy koty. Świetnie sprawdzi się zarówno do przewozu naszych pupili samochodem, jednośladem jak i ręcznego transportu. W takim przypadku system mocowaniach zabezpieczony jest filcem, dzięki czemu bagażnik ani rama roweru nie zostanie uszkodzona. Wiklina to materiał, który jest bardzo trwały, dlatego jest to inwestycja, która będzie służyła nam i naszym pupilom przez długie lata.

Kosz wiklinowy na zabawki

Kosz wiklinowy dostępny jest w różnych kształtach i rozmiarach. Świetnie sprawdzi się również w domu, na przykład do przechowywania zabawek. To nie jedyne przedmioty, które warto w nim schować. Jeśli przybiera postać skrzyni, może służyć do przechowywania pościeli. Z kolei kosze na kółkach doskonale sprawdzą się jako pojemniki na pranie.

Kosz wiklinowy jako szkatułka na drobiazgi

Niewielkie koszyczki wykonane z wikliny, które posiadają zamknięcie, są chętnie wybierane do przechowywania biżuterii. Doskonale wpisują się w klimat mieszkań urządzonych w stylu rustykalnym, minimalistycznym, a także boho, gdzie mogą stanowić doskonałą ozdobę na przykład toaletki czy komody.