Obecnie jednymi z najchętniej kupowanych projektorów są projektory FULL HD. Zapewniają one bardzo dobrą rozdzielczość obrazu i komfort zarówno podczas pracy i prezentowania ważnych treści, jak i podczas domowego wypoczynku. Jakie projektory HD warto wybierać?

Projektory FULL HD – najważniejsze informacje

Projektory Full HD należą do projektorów bardzo często kupowanych przez klientów sklepów ze sprzętem elektronicznym. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu wysokiej rozdzielczości, która gwarantuje komfort pracy. Projektory Full HD charakteryzują się rozdzielczością 1920x1080 pixeli. Najczęściej projektory HD nazywane są również projektorami 1080. Wartość ta oznacza jaka jest pionowa rozdzielczość ekranu. Warto pamiętać, że jeżeli przy liczbie podana jest litera „p” oznacza, że obraz jest progresywny lub nie ma przeplotu, a kiedy przy wartości jest litera „i” oznacza to, że obraz projektora wyświetlana jest co druga linia. Najczęściej jest to nie do odróżnienia dla oczu ludzkich, jednak tylko wtedy, kiedy obraz jest statyczny. W sytuacji, kiedy obraz jest bardzo dynamiczny, różnica jest już zauważalna. Dlatego, wybierają projektor HD warto sprawdzać oznaczenie.

Projektory HD – domowe, instalacyjne i uniwersalne

Bez względu na to, czy wybierasz projektor HD do domu, czy do biura, każdy projektor HD posiada rozdzielczość 16:9. Do standardów należy również złącze video HDMI. A czym odróżniają się od siebie projektory HD i projektory FULL HD? Jeżeli chodzi o HD jest to skrót od High Definition i oznacza umiejętność wyświetlania wysokich rozdzielczości. Dotyczy to zarówno projektorów, jak i telewizorów. HD wyświetla rozdzielczość nie mniejszą niż 720 linii poziomych, ale często zdarza się, że wyświetlają również znacznie wyższe rozdzielczości np. 1920:1080. FULL HD oznacza rozdzielczość 1080 – urządzenia z FULL HD spotykane są coraz częściej.

Wybór projektorów FULL HD

Wybór projektorów FULL HD jest naprawdę duży. Można wybierać spośród produktów wielu producentów, m.in. Nec, Vivitek, Sony, Optoma, ViewSonic, czy BenQ. Jeżeli wybierasz projektor multimedialny, warto rozważyć jedną z poniższych opcji.

SONY

  • Sony VPL-HW45ES – pozwala na cieszenie się rozrywką zarówno w dwóch jak i w trzech wymiarach. Wyposażony jest w wiele technologii, które pozwalają na wyświetlanie obrazu niezwykle dokładnego w Full HD. Świetnie sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach zaciemnionych jak i oświetlonych światłem dziennym.
  • Sony VPL-HW65ES – doskonały wybór dla miłośników kina we własnym domu. Zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu w dwóch i w trzech wymiarach. Można wybierać spośród białych i czarnych modeli.

OPTOMA

  • Optoma EH416 - zapewnia nie tylko obraz doskonałej jakości, ale także funkcje oszczędności energii. Dodatkowo, projektor ten można montować w instalacji lub używać go jako sprzęt wolnostojący.
  • Optoma GT1080 – projektor łatwy w obsłudze, z wbudowanym głośnikiem. Jakość obrazu pozwala prowadzenie rozgrywek oraz oglądanie wydarzeń sportowych.
  • Optoma EH334 – gwarantuje wysoką rozdzielczość, jasny obraz. Dzięki temu, że wyświetla bardzo wyraziste grafiki i teksty, świetnie sprawdza się do biura i do szkół, ale oczywiście będzie też doskonałym wyborem dla domu. Można podłączyć do niego tablet, smartfon.

BenQ

  • BenQ W1090 – projektor to wysoka rozdzielczość i wysokiej jakości dźwięk. Piękne i wyraziste kolory pozwolą na cieszenie się detalami każdego filmu lub wydarzenia sportowego.
  • BenQ TH682ST - to projektor krótkoogniskowy, który wyświetla obrazy z bardzo małej odległości. Dzięki temu w pomieszczeniu można czuć się swobodnie, nie obawiając się, że spacerując po sali zakłóci się odtwarzanie materiałów.

Wybór projektorów jest spory. Wiele dobrych firm oferuje naprawdę dobrej jakości modele. Warto zastanowić się, czego oczekujemy od sprzętu i wybrać taki, który idealnie wpisuje się w nasze potrzeby.

Projektory HD i projektory FULL HD – standard wśród wymagających klientów