Profesjonalne doradztwo podatkowe z Holandia.org. Szybki zwrot podatku z Holandii

Polacy na swój kierunek zarobkowy wybierają nie tylko Niemcy. Duża część z nich wyjeżdża do Holandii lub Belgii na prace sezonowe. To przede wszystkim zajęcia na budowie, praca fizyczna, sprzątanie domów, ale i wiele, wiele innych. Po powrocie do domu, mogą oni starać się o zwrot podatku. Konieczne jest złożenie w tym celu zeznania podatkowego. Jak to zrobić?

Zeznanie podatkowe w Holandii - rozlicz się prawidłowo z urzędem skarbowym

Holenderski system podatkowy jest obowiązkowy dla wszystkich legalnych pracowników na terenie tego kraju. Pracodawcy co miesiąc odprowadzają składki na rzecz podatku dochodowego. Pracownicy mają prawo do odzyskania nadpłaty, która w niektórych przypadkach może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Jej wysokość uzależniona jest od osiąganych zarobków.

Niezbędnymi dokumentami do zeznania podatkowego, będzie skan karty podatkowej z Holandii, kopia dokumentu tożsamości oraz specjalny wniosek dla osób zameldowanych bądź niezameldowanych. Ostateczny termin dostarczenia wszystkich formalności do Belastingdienst, przypada na dzień 1 lipca. Kliknij w link https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-holandia/, aby dowiedzieć się więcej i skorzystać z doradcy specjalisty.

Rozliczenie podatku z Belgii - obowiązkowe dla wszystkich

Belgijski PIT można rozliczyć do trzech lat wstecz. Na zwrot podatku podatnik czeka maksymalnie pół roku. Dotyczy to osób, które legalnie pracowały w Belgii i miały podpisaną umowę z pracodawcą lub pośrednikiem pracy.

Urząd skarbowy w Belgii przewiduje szereg ulg podatkowych, z których można skorzystać, aby kwota zwrotu była wyższa. Do najpopularniejszych z nich należą ulga na żonę niepracującą lub mało zarabiającą, niepełnoletnie lub niepełnosprawne dziecko. Wspólne rozliczenie podatku wraz z małżonkiem jest korzystne i chętnie wykorzystywane przez Polaków. Jeśli masz problem z wypełnieniem formularzy, wejdź na stronę Holandia.org lub bezpośrednio skontaktuj się z biurem podatkowym Holandia.org.