Pozycjonowanie stron internetowych – na czym polega?

Pozycjonowanie odgrywa ważną rolę, znacznie podnosząc słupki sprzedażowe oferowanych towarów czy usług. Współcześnie wszyscy reklamują się w Internecie przy użyciu różnych metod. Mogą być to strony internetowe, profile w mediach społecznościowych czy szczegółowe działania PR"owe. Każdy prowadzący biznes internetowy ma świadomość tego jak ważne jest pozycjonowanie. Co to właściwie jest i na czym polega?

Pozycjonowanie - wyjaśnienie pojęcia

Pozycjonowanie obejmuje wszelkie czynności związane z podniesieniem pozycji danej strony internetowej jak najwyżej w wynikach organicznych wyszukiwarki na podstawie wybranej wcześniej frazy do niej wpisanej. Głównie większość działań skupia się na wyszukiwarce Google, ponieważ aż 97% polskich użytkowników korzysta z niej na co dzień.

Wyniki wyszukiwania są to wyniki, które udało się wypozycjonować przez specjalistów z branży seo. Współcześnie wysokie pozycje zajmują strony, które wykupiły reklamę Google Ads oraz te, które są najlepiej wypozycjonowane. Wyświetlanie reklamy Google Ads odbywa się tak długo, jak długo płaci się za trwanie kampanii. Pozycjonowanie zapewnia działanie długofalowe, jednakże wymaga regularnego dbania o wysokie rankingi strony.

Pozycjonowanie a Google

Google pracuje na podstawie rozbudowanych algorytmów, które na bieżąco są modyfikowane. Trudność ich polega na tym, że nie są ujawniane. Eksperci SEO i SEM dokonują obserwacji, a następnie analiz z zewnątrz zachowania wyszukiwarki i na tym tworzą skuteczne metody pozycjonowania. Nie jest to proste zadanie, trzeba na bieżąco wychwytywać zmiany i wdrażać je we własne działania.

Tym najczęściej zajmują się specjaliści, którzy oferują usługi takie jak - Pozycjonowanie stron internetowych Kraków oraz Tworzenie stron internetowych Kraków. Mowa tutaj o renomowanej agencji na Polskim rynku, a mianowicie o Deva Group, posiadającej duże doświadczenie w reklamowaniu stron w obrębie Krakowa, jak i całego kraju.

Pozycjonowanie a Google

Czynniki wpływające na pozycję strony w wyszukiwarce

Można je podzielić na czynniki związane z treściami publikowanymi na określonej witrynie oraz czynniki dotyczące jej popularności. Do pierwszej grupy zalicza się ilość i jakość udostępnianych treści na stronie, umieszczanie słów kluczowych na stronie, częstotliwość nowych wpisów na stronę, występowanie fraz kluczowych w adresie URL, wyjątkowość tekstów w witrynie oraz jakość strony, czyli jej optymalizacja. W drugiej grupie czynników znajduje się ilość i jakość witryn internetowych, w których występują odnośniki do własnej strony oraz ekspozycja w social mediach - czyli częstotliwość wspominania o naszej firmie/stronie na popularnych kanałach społecznościowych.

Podsumowując, pozycjonowanie stron internetowych jest bardzo złożoną czynnością. Do jej wykonywania niezbędna jest wiedza dotycząca Google, duże doświadczenie oraz odpowiednie wyczucie. Trzeba wiedzieć, które działania mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku. Nieodpowiednie postępowanie może doprowadzić do złamania wytycznych określonych przez Google, co automatycznie obniży pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania.