Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Chrzanowie: 16 drużyn na starcie
W upalne popołudnie 29 czerwca 2024 roku, na terenie Kompleksu Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 8 odbyły się XVIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wydarzenie to zgromadziło 16 drużyn, w tym jedną kobiecą, rywalizujących o miano najlepszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie chrzanowskim.

Organizacja i przebieg zawodów

Gospodarzem tegorocznych zawodów była Gmina Chrzanów. Mimo upalnej pogody, zawody przebiegły w atmosferze zdrowej rywalizacji i pełnego zaangażowania uczestników. W organizację imprezy zaangażowane były lokalne władze, a także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w różnych konkurencjach, które sprawdzały zarówno sprawność fizyczną, jak i techniczną wiedzę z zakresu pożarnictwa.

Wyniki klasyfikacji powiatowej

W klasyfikacji powiatowej drużyn kobiecych triumfowała OSP Grojec. W rywalizacji mężczyzn, również najlepsza okazała się drużyna z Grojca, a kolejne miejsca zajęły OSP Alwernia i OSP Brodła. Uroczystego wręczenia pucharów dokonali Starosta Chrzanowski Bartłomiej Gębala, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie bryg. Andrzej Dybał oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Zbigniew Duda. W ceremonii udział wzięli również przedstawiciele samorządów gminnych powiatu chrzanowskiego.

Klasyfikacja gminna – rywalizacja na szczeblu lokalnym

Wyniki klasyfikacji gminnej prezentują się następująco:

Gmina Alwernia:
Drużyny męskie: 1. OSP Grojec, 2. OSP Alwernia, 3. OSP Brodła
Drużyny kobiece: 1. OSP Grojec

Gmina Babice:
Drużyny męskie: 1. OSP Jankowice, 2. OSP Babice

Gmina Chrzanów:
Drużyny męskie: 1. OSP Luszowice, 2. OSP Płaza, 3. OSP Chrzanów

Gmina Libiąż:
Drużyny męskie: 1. OSP Moczydło

Podsumowanie i atrakcje dodatkowe

Mimo wysokiej temperatury, zawody przebiegły bardzo sprawnie i w duchu sportowej rywalizacji. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dodatkowe, przygotowując namioty promocyjne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników i mieszkańców. Wydarzenie to nie tylko integrowało lokalną społeczność, ale również promowało aktywność fizyczną oraz edukację w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Tegoroczne zawody sportowo-pożarnicze w Chrzanowie były doskonałą okazją do pokazania siły i zaangażowania lokalnych jednostek OSP. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom, a także dziękujemy organizatorom za stworzenie tak udanej imprezy.


Na podst. KP PSP w Chrzanowie