Zakończył się II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny - Libiąż 2020. Imprezę, w której zaprezentowało się blisko 170 młodych pianistów zorganizowało Libiąskie Centrum Kultury oraz Prywatna Szkoła Muzyczna I stopnia w Libiążu. Współorganizatorem był Powiat Chrzanowski.

Młodzi wirtuozi zagrali w Libiążu

Spośród wszystkich uczestników wyłoniono najlepszych pianistów, którzy zagrali w niedzielę 19 stycznia podczas Koncertu Laureatów.

Oto wyniki Konkursu:

Grand Prix:

Bartosz Wątroba – ASM I st. w Krakowie

Klasa I:
1. Bartłomiej Radwański – PSM I st. im. W. Kilara w Olkuszu
Sanae Harada – PSM I i II st. Wadowicach
2. Marcel Bester – ZSM im. W. Kilara w Rzeszowie
Zuzanna Kyzioł – PSM I st. im. W. Kilara w Olkuszu
3. Adam Knapik – ZPSM nr 1 w Warszawie

Klasa II:
1. Mikołaj Banyś – PSM I st. im. W. Kilara w Olkuszu
Rafał Balcarek – PSM I i II st. im. F. Chopina w Opolu
Liya Luo – OSM im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
2. Lena Dziemieszkiewicz – OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
Aleksandra Jurczak – PSM I st. w Limanowej
Magdalena Sykała -ZSM w Wieliczce
3. Rozalia Gut – PSM I st. w Libiążu
Marianna Hetmańczyk – OSM I II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
Piotr Kopeć – SM I st. w Żębocinie
Wiktoria Bruzda – SM I st. w Świątnikach Górnych
Karolina Funek – PSM I st. im. L. Różyckiego w Myślenicach

Klasa III:

1. – nie przyznano
2. Kamil Broda – PSM I st. im. W. Kilara w Olkuszu
Oskar Purta – PSM I st. nr 2 im. F. Chopina w Warszawie
Alicja Rucińska – ZSM w Wieliczce
Hanna Stan – ZSM w Wieliczce
3. Michalina Kimla – ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie
Magdalena Biel – SM I st. w Łącku
Anna Bugaj – SM nr 1 im. S. Wiechowicza w Krakowie
Milena Kowaliczek – PSM I st. w Chrzanowie
Zofia Michałek – SM I st. w Sobolowie
Maja Oramus – ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie
Zofia Rurarz – PSM I st. w Skarżysku-Kamiennej
Wojciech Źróbek – OSM I st im I. J. Paderewskiego w Krakowie

Klasa IV:
1. – nie przyznano
2. Franciszek Barański – PSM I st. im. E. Młynarskiego w Warszawie
Kajetan Niemrowicz – Szczytt – POSM im. E. Młynarskiego w ZPSM nr 1 w Warszawie
Piotr Pączkowski – PSM I st. w Lubinie
Antoni Stolarczyk – OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie
3. Maciej Buczyński – SSM w Strzelinie
Oliwia Domagała – OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
Antonina Mittmann – PSM I st. im. W. Kilara w Olkuszu
Jakub Prażuch – SM I st. nr 3 we Wrocławiu
Radosław Sikora – ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach
Kinga Zuzanna Słowik – SM I st. im. ks. prof. J. Tischnera w Domosławicach
Mateusz Wilk – PSM I st. im. W. Lutosławskiego w Jaśle

Klasa V:
1. Sara Fumnanya – Szkoła muzyczna I st. nr.2 w Poznaniu
2. Mikołaj Cyprian Skolimowski – ZSM nr. 1 w Rzeszowie
Maksymilian Manicki – POSM I st. – ZPSM nr. 1 w Warszawie
3. Alicja Barć – OSM I st. w Szczecinie
Nadia Chowaniak – ZSM w Bielsku-Białej
Inka Marzęda – OSM I i II st im. F. Chopina w Bytomiu
Dymitr Szostak – OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie

Klasa VI:
1. Mikołaj Godzina – PSM I i II ST. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
Joanna Maja Jasnowska – POSM I st. im. E. Młynarskiego w ZPSM w Warszawie
2. Ewa Gałwiaczek – PSM I st. w Końskich
Fabian Kondela – PSM I i II st. w Wadowicach
Maja Walusińska – ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach
3. Maja Guzik – PSM I st. w Chrzanowie
Maria Mittmann – PSM I st. im. W. Kilara w Olkuszu
Judyta Pazgan – SM I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie
Weronika Wróbel – PSM I st. im. T. Leszetyckiego w Łańcucie

Pozostali uczestnicy każdej z klas zdobyli wyróżnienia i pamiątkowe upominki. 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.