W ciągu jednego dnia, na terenie powiatu chrzanowskiego doszło do dwóch wypadków na przejściach dla pieszych. Jedna osoba, krótko po zdarzeniu, zmarła w szpitalu.

 

5 stycznia br. około 5.45 w miejscowości Młoszowa ( DK 79) na ul. Krakowskiej, 45 -letni mężczyzna kierując samochodem dostawczym renault potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych  57-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Drugi wypadek miał miejsce tego samego dnia, o godz. 16:50 w Chrzanowie na ul. Pogórskiej. Policjanci ustalili, że 42- letnia mieszkanka gminy Chrzanów kierując osobowym renault  potrąciła 75 –letnią mieszkankę  Chrzanowa znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowana w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala gdzie kilka godzin później zmarła.  Teraz funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tych zdarzeń drogowych. 

Policja apeluje! Podczas zmroku i intensywnych opadów widoczność na drodze znacznie się zmniejsza.  W taką aurę jeszcze bardziej powinniśmy zmniejszyć prędkość zwłaszcza, podczas zbliżania się do przejść, aby upewnić się, czy nikt w tym momencie nie przechodzi na druga stronę drogi.