Chrzanowscy policjanci ruchu drogowego w ciągu jednego dnia zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Jeden z nich miał blisko promil alkoholu natomiast drugi 1,2 promila.

29 maja br. policjanci z chrzanowskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich zatrzymany został  w Babicach około godz. 7:10. 65 – latek poddany został badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i wydmuchał blisko promil.  Drugi zatrzymany został  w sąsiedniej gminie Żarki. 61- latek wydmuchał blisko 1,2 promila.

Kierowcy jednośladów wrócili do domów na piechotę. Teraz odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Przypominamy! Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości skutkuje mandatem  w wysokości minimum 2500 zł lub grzywną w sądzie (w razie skierowania tam sprawy) w wysokości do 30 000 zł, ale może doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku. Pamiętajmy, że pijani kierujący, w tym rowerzyści są często sprawcami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Każdy kierujący, który prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.