Zwane paleciakami, gdyż często służą do transportowania palet drewnianych, wózki paletowe to obecnie jedno z najpopularniejszych elementów wyposażenia każdego magazynu, produkcji czy warsztatu. Popularny paleciak może mieć różną formę w zależności od zaawansowania sprzętu - najprostszy jest wózek paletowy ręczny, a najbardziej funkcjonalny (szczególnie dla dużych magazynów) jest wózek elektryczny.

Po co komu paleciak?

Wózki paletowe ręczne są używane zarówno w halach magazynowych i transportowych, jak przy dostarczaniu towaru do sklepów i lokali. Pozwalają one na łatwiejszą i szybszą realizację prac załadowczo-wyładowczych. Usprawniają nie tylko prace osób, które bez wózka paletowego zmuszone byłyby do ręcznego przenoszenia rzeczy i załadunku, ale także wpływają pozytywnie na logistykę miejsca i trybu pracy w danej placówce. Wózek do beczek czy wózek schodowy przyda się przy dostarczaniu dostaw do sklepów spożywczych i lokali gastronomicznych. Z kolei paleciak z wagą i podnośnik nożycowy przydatne okażą się w warsztatach w równym stopniu, jak żuraw warsztatowy.

Jaki wózek i od kogo?

W miejscach, w których wiadomo, że będzie miał miejsce częsty załadunek i przewóz towarów (szczególnie dużej ilości i ciężkich ładunków) przydaje się wózek paleciak lub wózki magazynowe. Warto stawiać na niezawodność i solidne wykonanie z gwarancją w tym przypadku, by sprzęt służył dobrze i na długo. Dobrym wyborem będą sztaplarki (wózek podnośnikowy)od popularnej w branży firmy Silverstone Polska, które wzmocniono najwyższej jakości stalą i wykonano starannie.

Szeroki wybór

W ofercie firmy Silverstone Polska jest duży wybór różnego rodzaju wózków paletowych z wagą, wózków platformowych i paleciaków ręcznych. Mają one udźwig od 500 do aż 3500 kg oraz różną długość wideł - od 800 do nawet 2 000 mm. Szerokość wideł wózków ręcznych także można dopasować. Wózki platformowe od tej firmy można dopasować do własnych potrzeb zarówno względem wyglądu czy funkcjonalności. Do wyboru klienci mają między innymi opcję niskoprofilowych paleciaków (idealnych do palet o obniżonej wysokości), urządzeń z hamulcem (świetnych do prac na pochyłym podłożu) oraz z wagą do palet. Sprzęt gwarantuje solidną konstrukcję ramy i nowoczesne agregaty, dzięki czemu jest wydajny i niski w kosztach eksploatacji. Firma zapewnia długotrwałą gwarancję i możliwość serwisowania w punktach na ternie całego kraju. Firma oferuje jednak nie tylko wózki, ale także szeroki wybór szaf na narzędzia czy podnośników nożycowych oraz niezbędnych akcesoriów i elementów dla sprzętu, jak rolki transportowe do maszyn.

Do wyboru w szeregach firmy są paleciaki z różnego rodzaju rolkami najazdowymi przy dyszlu. Takie rolki ułatwiają pokonywanie progów i manewrowanie wózkiem. Mogą być to rolki pojedyncze lub podwójne, wykonane z na przykład nylonu, poliuretanu czy gumy. Nylonowe będą najtwardsze, a gumowe najbardziej elastyczne i ciche. Najbardziej optymalną opcją są rolki poliuretanowe, które zużywają są szybciej od nylonowych, ale jednocześnie są od nich cichsze i elastyczniejsze.

Paleciaki, czyli co to takiego

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.