Awaria samochodu może zdarzyć się każdemu z nas i wszyscy z pewnością potrafimy wyobrazić sobie, jak brak pojazdu wpływa na codzienne funkcjonowanie. Dojazd do pracy, odwiezienie dzieci do szkoły, zakupy, spotkania biznesowe. Cóż, nie tak łatwo przesiąść się w komunikację miejsca. Nie ma jednak powodu do zmartwień, za niewielkie pieniądze i bez zbędnych formalności można wynająć samochód na okres, który będzie Ci potrzebny do naprawy swojego auta.

 

Wybierz najlepszą firmę wynajmującą samochód

Jeśli Twoje auto odmówiło posłuszeństwa i postanowiłeś wynająć samochód zastępczy nie wybieraj pierwszej lepszej oferty. Oto kwestie, na które powinieneś zwrócić uwagę:

  • szeroki wybór pojazdów z dużej floty w doskonałym stanie technicznym;

  • brak dodatkowych prowizji i ukrytych opłat;

  • opłacone ubezpieczenie oraz przejęcie odpowiedzialności za ewentualne naprawy przez firmę wynajmującą;

  • brak kaucji za wynajem samochodu (wyjątek stanowi segment premium);

  • jasna i przejrzysta umowa.

Dobrym pomysłem będzie zgłoszenie się z pytaniami o ofertę do różnych firm. Jeśli na przykład jesteś z Małopolski wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę carfree wypożyczalnia samochodów kraków, a całodobowa obsługa klienta umożliwi Ci kontakt z firmą i poznanie wszystkich szczegółów.

 

Ekskluzywne samochody do wynajęcia

Awaria samochodu, którym poruszasz się na co dzień może być okazją do odrobiny szaleństwa i przetestowania auto z wyższej klasy! Jeśli w zakupie ograniczają Cię środki to wynajem krótkookresowy może być świetną opcją do przetestowania pojazdu PREMIUM. W cenie wynajmu uwzględniona będzie jedynie usługa, natomiast ubezpieczenie i ewentualne naprawy weźmie na siebie firma. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i sięgnąć po artykuł Auta premium. Nie każdego stać na zakup, ale można wypożyczyć”. To bardzo niezobowiązująca oferta, w której nie musisz wiązać się umową na długo czy dysponować dużą kwotą wkładu własnego.

 

Stłuczka i auto zastępcze z OC sprawcy

Jeśli nie możesz korzystać ze swojego samochodu z powodu uszkodzeń w wyniku stłuczki masz prawo do uzyskania samochodu zastępczego, który zostanie opłacony z OC sprawcy. To prawo nie było respektowane w odniesieniu do osób prywatnych, jednak od 2011 roku weszła w życie uchwała, która gwarantuje tę możliwość ze względu na “stratę moralną”, którą ponosi kierowca nie mogący użytkować pojazdu na czas naprawy. Co ważne, to Ty możesz wybrać firmę, z której usług chcesz skorzystać.