Co właściwie oznacza, że jest się kreatywnym? Ludzie kreatywni potrafią wpadać na świetne pomysły i tworzyć projekty, które wcielają później w życie. To nie jest wcale łatwa sprawa. Osoba kreatywna może i ma pomysł, ale musi jeszcze zastanowić się nad jego wykonaniem i obmyślić każdy drobny szczegół.

Trzeba się dobrze zastanowić nad każdymi aspektami by ciężka praca nie poszła na marne. Zawsze warto spróbować wymyślić coś nowego i cieszyć się tym, co się stworzy. Poczucie dumy to nie jedyny plus bycia kreatywnym człowiekiem. Często takie osoby nie chcą wyrzucać pewnych przedmiotów, dlatego też upiększają je albo przerabiają na zupełnie coś innego. W taki sposób nie wyrzucają niepotrzebnych rzeczy, lecz nadają im nowe życie i użytkują jeszcze przez długi. Dzięki temu dbają o środowisko ale również nie marnują pieniędzy na kupno nowych gadżetów. W końcu sami tworzą zupełnie nowe i niepowtarzalne akcesoria, których na pewno nie ma w lokalnych sklepach.

Jaka powinna być osoba kreatywna?

Osobę kreatywną określa kilka cech, takich jak pomysłowość, zręczność, cierpliwość oraz kilka innych. Ważne jest to, że taka osoba posiada bogatą wyobraźnię i jest wytrwała w tym co robi. W końcu tworzenie przedmiotów własnymi rękoma wymaga czasu i umiejętności. Osoba kreatywna może tworzyć większe lub mniejsze wynalazki. Poczynając od dekoracji do mieszkania, kończąc na przydatnych na co dzień urządzeniach. Z każdym dniem nieliczni podejmują pracę nad swoimi projektami. Służącymi do wyłącznie ich użytku lub też do większej grupy społeczeństwa. Dwieście lat temu ludzie na pewno nie pomyśleli by o tak prostym i szybkim kontaktowaniu się z ludźmi tak jak dziś jest to popularne. Ludzie w końcu latami pracowali nad projektami, które później okazały się do dziś niezbędne w życiu człowieka. Wszystko zależy wyłącznie tylko od wyobraźni i pomysłu.

DIY - Zrób to samemu!

Ostatnimi czasami popularny jest skrót DIY (z ang. Do It By Yourself) co znaczy "zrób to samemu". Wiele filmików DIY jest umieszczane na portalu YouTube przez różne kanały zajmujące się robieniem drobnych przydatnych przedmiotów albo dekoracji do domu. Pierwotne filmiki były interesujące i zapewne wiele osób korzystało z porad pokazywanych na filmikach. W końcu nie każdy musi mieć pomysł, ale może skorzystać z możliwości użycia danego projektu. I nie było w tym zupełnie nic złego gdyż te pomysły były naprawdę przydatne i pomocne. Z czasem jednak zaczęto tworzyć filmiki pokazujące tworzenie niepotrzebnych gadżetów albo tworzenie czegoś co przypomina dawno temu wynalezione akcesoria. Powstało mnóstwo kanałów wykorzystujących te same filmiki, które jedynie zmieniają tytuły ze względu na różnorodność języków, jakimi posługują się ludzie. Pod takie filmiki nawet nikt nie podkłada tekstu, ponieważ nikomu się zwyczajnie nie chce tego robić. Wstawiają jedynie przyjemnie brzmiącą muzykę, która ma być wystarczającym dźwiękiem w tego typu filmikach. Takich kanałów jest mnóstwo. Ich materiały trwają zaledwie kilka minut i nie wnoszą niczego przydatnego do życia człowieka. Jednak młodsze pokolenie jest w to zapatrzone jak w obrazek. W końcu widzi interesujący tytuł, który już sam w sobie zachęca do oglądania ale również ogromna paleta przyciągających wzrok kolorów, której dziecko nie jest w stanie się oprzeć. Z takich nie można uczyć się kreatywności, lecz dziecko tego nie rozróżnia. Twierdzi, że te pomysły są genialne i sam mógłby zrobić coś takiego i jest mu to bardzo potrzebne. Ale w żadnym wypadku tak nie jest. DIY nie jest niczym złym, oczywiście jeśli wnosi coś przydatnego i pożytecznego do naszego życia. W końcu nie każdy rodzi się z wrodzoną kreatywnością i potrafi tworzyć nowe przedmioty ze starych. Lecz dobrze jest wykorzystywać stare akcesoria do nowych celów. Nie wszystko co się zepsuje nadaje się od razu do wyrzucenia. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie każdy przedmiot jest w stanie upiększyć coś innego. Trzeba wszystko robić z głową. A umysły ludzi są przepełnione pomysłami, wystarczy tylko je trochę dopracować i działać.

Więcej informacji

W sklepie internetowym Czakos znajdziesz między innymi maski straszne oraz wiele innych przyborów do DIY.