Przed wyjazdem za granicę powinno się przemyśleć zakup ubezpieczenia turystycznego. Jest to ważne, nawet gdy jedzie się do jednego z krajów Unii Europejskiej lub gdy posiada się ubezpieczenie z biura podróży. Sprawdź, jak i gdzie szybko kupić polisę turystyczną.
 
1. Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?
2. Polisa turystyczna bez okresu karencji
 
Ubezpieczenie turystyczne przydaje się w wielu sytuacjach, które mogłyby zepsuć urlop. Dzięki niemu można korzystać z opieki medycznej, pokryć koszty transportu medycznego, a także naprawy zniszczonych przez ubezpieczonego sprzętów w hotelu. Dowiedz się więcej o polisach turystycznych.
 
Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?
 
Kupując ubezpieczenie turystyczne, powinno się przede wszystkim zadbać, by obejmowało ochroną koszty leczenia. Jest to istotne zarówno, gdy podróżuje się po Unii Europejskiej, jak i gdy jedzie się na inny kontynent. Koszty leczenia w szpitalu, przeprowadzenia operacji, a także wizyty u lekarza pierwszego kontaktu są pokrywane przez ubezpieczyciela. Jeżeli w UE korzysta się z opieki medycznej w ramach umowy z NFZ, ubezpieczyciel pokrywa nierefundowane koszty leczenia. Ponadto polisa turystyczna, którą znajdzie się między innymi na https://rankomat.pl/pzu/ubezpieczenia-turystyczne, zapewnia pokrycie kosztów transportu medycznego do kraju.
 
Ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować również NNW, ochronę bagażu od zniszczenia i kradzieży, a także OC w życiu prywatnym. OC przydaje się w szczególności podczas wyjazdów na wakacje z dziećmi, gdyż pociechy mogą przypadkowo uszkodzić mienie hotelowe. Dzięki polisie turystycznej z OC, koszty zniszczeń w obiekcie są pokrywane przez ubezpieczyciela. Dla aktywnych osób niezbędne jest ubezpieczenie dla sportowców, a dla cierpiących na poważne schorzenia - polisa pokrywająca koszty leczenia chorób przewlekłych.
 
Polisa turystyczna bez okresu karencji
 
Jeżeli chce się podlegać ochronie ubezpieczeniowej od chwili wyjazdu za granicę, powinno się wykupić polisę turystyczną najpóźniej na dzień przed podróżą. Zakup polisy po dotarciu na miejsce skutkuje obowiązywaniem kilkudniowego okresu karencji, w którym ochrona ubezpieczeniowa nie działa. Aby uniknąć tego typu sytuacji, gdy zapomniało się o wcześniejszym zakupie polisy, można skorzystać z narzędzi takich jak https://rankomat.pl/ubezpieczenia-turystyczne/kalkulator. Prosty w obsłudze kalkulator pomoże szybko kupić niedrogie ubezpieczenie turystyczne o odpowiednim zakresie ochrony. Polisa zakupiona online obowiązuje od dnia wskazanego jako data wyjazdu w specjalnym formularzu.

Komentarze   
0 #1 Darek 2019-09-11 08:08
Ostatnio podczas wakacji miałem bardzo nieprzyjemną sytuację… otóż skradziono mi bagaż na lotnisku…na szczęście miałem wykupioną w PandaUbezpiecze nia polisę turystyczną, która obejmowała między innymi kradzież bagażu. Ubezpieczyciel bez problemu wypłacił mi odszkodowanie.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.