Sushi z pewnością jest wyjątkową ucztą dla Twoich zmysłów. Nie bez powodu to danie cieszy się coraz większą popularnością. Ludzie częściej wybierają się do restauracji, aby skosztować tej potrawy, czy nawet decydują się na jej samodzielne sporządzenie w domu. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na sushi i zastanawiasz się, czym faktycznie takie rolki są, to koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

W jaki sposób powinno się jeść sushi?

Jeżeli decydujesz się na jedzenie rolek w domu, pamiętaj o tym, żeby jeść je tak jak Ci pasuje. To właśnie Tobie ma sprawiać przyjemność jedzenie sushi, a nie innym. Możesz więc bez problemu maczać je w dowolnym sosie lub użyć swoich ulubionych dodatków.

W restauracjach, gdzie serwuje się sushi istnieje jednak kilka zasad, które warto przestrzegać. Zazwyczaj otrzymasz talerz z wybraną potrawą oraz pałeczki. Na Twoim stole zapewne pojawi się również sos sojowy. Sushi najczęściej jada się pałeczkami jednak, jeśli nie wiesz jak się nimi posłużyć, możesz bez problemu skorzystać ze swoich palców. Jest to jak najbardziej dopuszczalne. Unika się raczej korzystania ze sztućców ze względu na to, że możesz zniszczyć nimi całą konstrukcję.

Sushi najczęściej jest podawane z sosem sojowym, wasabi i marynowanym imbirem. Wasabi kładzie się na samej rolce, w sosie sojowym maczamy nasze sushi, natomiast marynowany imbir służy do oczyszczenia naszych kubków smakowych, dzięki czemu możemy cieszyć się pełnym smakiem po każdym kawałku potrawy.

Rolki więc składają się zazwyczaj z ryb, owoców morza, doprawionym ryżem, warzywami i wodorostami nori. Te kilka składników są połączone ze sobą w taki sposób, aby wydobyć jak najbardziej wyrazisty smak. Można się również spotkać z daniem, który składa się tylko z plastrów surowej ryby. Nazywa się ono sashimi i różni się w znacznym stopniu od sushi.

Zalety jedzenia sushi

Sushi jest bardzo zdrowym daniem, na które decyduje się wiele osób na różnych dietach. Takie rolki są bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3. Obniżają one wysoki poziom cholesterolu, ciśnienie krwi i utrzymują nasze tętno w normie. W ten sposób zmniejszamy ryzyko chorób serca. Ryby sa również doskonałym źródłem białka. Równoważą one poziom cukru we krwi. Utrzymują stabilny poziom energii, tym samym przyspiesza się metabolizm. Są one świetnym rozwiązaniem na stabilną i bezpieczną utratę wagi.

Jako że głównym składnikiem sushi jest ryż z octem i świeże ryby, jest to zdecydowanie zdrowsze danie niż fast foody, czy inne potrawy przygotowywane na szybko. Rolki zawierają tłuszcz i kalorie, dlatego zaleca się ich jedzenie w rozsądnych ilościach. Jeżeli masz wrażliwy żołądek, uważaj również na większe ilości wasabi. W Katowicach dobre sushi zjesz na https://www.sushiking.pl/

Podsumowanie

Sushi jest naprawdę ciekawą potrawą, na które zdecydowanie warto się zdecydować chociaż raz w swoim życiu. Obecnie jest coraz więcej zwolenników tego dania i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ oferujemy sobie w ten sposób prawdziwą ucztę dla naszych zmysłów. Istnieje wiele rodzajów sushi i jeszcze więcej ich konfiguracji, dlatego z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Pamiętaj o tym, że rolki mają smakować Tobie, więc nie musisz się podpasować pod preferencje innych.

 W jaki sposób powinno się jeść sushi?