Ile kosztuje sprowadzenie auta z USA?

Kiedy chcemy sprowadzić samochód ze Stanów Zjednoczonych do Polski, wtedy musimy mieć wiedzę na temat kosztów, jakie są związane ze sprowadzeniem pojazdu do naszego kraju.

Koszt sprowadzenia auta z USA to szerokie zagadnienie, o którym powiemy sobie w tym artykule. Warto w takiej sytuacji skorzystać z kalkulatora, który obliczy, jakie są opłaty związane z importem samochodu z USA do Polski.

Co warto wiedzieć o kosztach związanych z importem samochodu ze Stanów Zjednoczonych do Polski?

Sprowadzenie samochodu oznacza opłatę związaną z cłem, która wynosi 10%. Musimy także pamiętać o podatku VAT, który wynosi 21%, w przypadku odprawy celnej w Holandii, natomiast w przypadku odprawy celnej w Polsce VAT wyniesie 23%. Warto także pamiętać o akcyzie, która zależy od pojemności silnika pojazdu. Wynosi ona 3,1% dla samochodów z silnikiem do 2.0 litra lub 18,6% dla pojazdów, u których pojemność silnika wynosi więcej niż 2.0 litra. Na te wszystkie aspekty musimy zwracać uwagę i zapłacić odpowiednie podatki, jeśli nie chcemy mieć problemów w przyszłości. Musimy także wiedzieć, że można skorzystać z ulgi dla samochodów hybrydowych oraz elektrycznych.

W przypadku pojazdów elektrycznych warto wiedzieć, że są ona całkowicie zwolnione z podatku akcyzowego, natomiast sprowadzenie samochodu hybrydowego oznacza obniżenie podatku akcyzowego aż o 50%. To sporo. Coraz więcej Polaków decyduje się na import samochodów ze Stanów Zjednoczonych do naszego kraju. Oznacza to pewne korzyści i często jest to po prostu opłacalne. Takie są realia.