Pieniądze pożyczamy zarówno na większe jak i także na mniej wydatki. Sposobem doskonałym na te mniejsze są krótkoterminowe pożyczki. Można je przeznaczyć na cel dowolny. Pożyczki krótkoterminowe są zobowiązaniami finansowanymi oferowanymi przez sektor poza bankowy na relatywnie krótki czas. Dzięki niskiej kwocie pożyczanej oraz terminowi spłaty bliskiemu jest łatwiej określić kredytowe ryzyko oraz także odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie - czy nas stać na wzięcie takiej pożyczki.

Zazwyczaj zobowiązania wiążą się z opłatami takimi jak odsetki kapitałowe, prowizja czy też odsetki za opóźnienie. Zatem jeśli się nawet o całkiem niewielką kwotę ubiegamy, to musimy przypilnować terminu spłaty. Przegapienie może naprawdę sporo kosztować.

Pożyczki krótkoterminowe są również dostępne przez Internet. Potrzebny nam będzie jedynie dowód osoby, adres, mailowy, numer telefonu oraz stały dochód. Posiadanie numer PESEL oraz stałego adres zamieszkania to warunek konieczny w ubieganiu się o pożyczkę. Poza tym krótkoterminowe pożyczki są tylko przyznawane osobom pełnoletnim, które mają pełną zdolność do prawnych czynności. Zatem krótkoterminowe pożyczki nie są finansowym wsparciem dla klientów, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia. Dokładne informacje znajdują się w regulaminach już konkretnych firm pożyczkowych.

Kiedy warto?

Krótkoterminowe pożyczki sprawdzają się w momencie, gdy szybko potrzebujemy finansowych środków, a raczej na pomoc znajomych czy też rodziny nie mamy co liczyć. Dzięki niewielkim ratom oraz możliwości wnioskowania tak naprawdę o dowolną kwotę, to nie staną się one zbytnim obciążeniem dla budżetu domowego. Jednocześnie uda nam się uporać bardzo szybko z wydatkami nieprzewidzianymi.

Fakt, że krótkoterminowe pożyczki są dostępne w całości przez Internet skraca i to znacząco czas trwania procedury. Wszystkie formalności, które są związane z daną pożyczką można dopełnić właśnie przez Internet. Po prostu wybieramy kwotę oraz okres spłaty krótkoterminowej pożyczki. Następnie wypełniamy odpowiedni formularz. Wszystkie pola muszą być dokładnie wypisane. Kolejny krok to wykonanie weryfikacyjnego przelewu. Oczywiście w przypadku gdy dana firma wymaga go. Później pozostaje już tylko czekanie na decyzję, czy dana pożyczka krótkoterminowa została nam przyznana czy też nasz wniosek został odrzucony.

W przypadku decyzji pozytywnej pieniądze mogą się na naszym koncie znaleźć nawet w kwadrans. Oczywiście wcześniej musimy zaakceptować wniosek. Jednak czas oczekiwania na pieniądze w wielkim stopniu zależy od tego, w którym banku mamy konto. Wpływ na czas przelewu mają także godziny pracy naszego pożyczkodawcy oraz godziny sesji przychodzących jak i także wychodzących w danym banku. Najczęściej ma to miejsce tego samego dnia.

Wiele osób korzysta regularnie z pomocy pożyczek krótkoterminowych. Jest to naprawdę prosty sposób na szybką gotówkę na naszym koncie. Tym bardziej, że do wyboru jest wiele rodzajów i wariantów pożyczek krótkoterminowych. Mowa między innymi o produktach, jakimi są na przykład chwilówki bez bik. Pamiętajmy jednak, że zadłużać musimy się z głową. Musimy znać swoje możliwości.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.