Konieczność nagłego sfinansowania działalności gospodarczej w celu pokrycia zobowiązań albo dokonania niezbędnych do rozwoju firmy inwestycji jest czymś, co może spotkać każdego przedsiębiorcę. Jest to absolutnie normalna sytuacja, jakich w biznesie wiele, tylko pojawia się tu podstawowe pytanie – skąd wziąć nagle dużą sumę pieniędzy, która pozwoli sfinansować działalność? Jedną z ciekawszych alternatyw wydaje się być dzisiaj pożyczka pod zastaw nieruchomości. Czym jest i czy warto ją zaciągnąć?

Czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Bardzo często zdarza się, że bank nie jest skłonny udzielać kredytów przedsiębiorcom – może to wynikać z wielu czynników, między innymi niewielkiej zdolności kredytowej, krótkiej historii prowadzenia działalności itd. W takiej sytuacji warto więc rozważyć produkt finansowy, jakim jest pożyczka pod zastaw nieruchomości.

Jest to pożyczka, w której firma pozabankowa, udzielająca Ci finansowania, zakłada posiadanie przez Ciebie nieruchomości, która byłaby w stanie zabezpieczyć pożyczkę, a więc w przypadku jej niespłacania – pokryć zobowiązanie. Nieruchomością tą może być np. dom lub mieszkanie, jednak pożyczka pod zastaw mieszkania różni się od popularniejszego kredytu hipotecznego, udzielanego przez banki, np. tym, że nie ma w niej określonego celu, na jaki musisz – jako pożyczkobiorca – przeznaczyć pozyskane pieniądze.

Jest to więc rozwiązanie dla tych osób, które nie mogą liczyć na kredyt bankowy, a potrzebują wsparcia finansowego w celu rozwoju własnej działalności gospodarczej – niezależnie od tego, czy mówimy tutaj o dużym przedsiębiorstwie, czy też niewielkiej firmie jednoosobowej.

Jakie warunki muszę spełnić, by otrzymać kredyt pod zastaw nieruchomości?

Istnieje kilka elementów, bez których uzyskanie pożyczki pod zastaw nieruchomości byłoby niemożliwe. Do tych najważniejszych należą:

 • status przedsiębiorcy,
 • posiadanie nieruchomości i możliwość jej dysponowania – zabezpieczeniem może być nie tylko dom czy mieszkanie, ale również działka budowlana, hotel, lokal użytkowy czy obiekt przemysłowy,
 • niezbędne dokumenty, takie jak akt notarialny, dokument tożsamości, zdjęcia nieruchomości czy specjalny formularz pożyczkowy.

Formalności są często mniejsze niż w przypadku kredytów udzielanych przez banki, a dodatkowo istnieje dużo większa szansa na to, że otrzymasz kredyt pod zastaw mieszkania czy innego obiektu. Czy warto się o niego starać?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – najważniejsze korzyści

 • niewielkie formalności oraz szybka decyzja firmy, udzielającej pożyczki,
 • jasne warunki umowy i możliwość jej sprawdzenia jeszcze przed podpisaniem,
 • brak konieczności ponoszenia opłat wstępnych, np. za rozpatrzenie wniosku,
 • jasne warunki spłaty kredytu – zwykle rata płacona raz w miesiącu, w konkretnym terminie,
 • możliwość odstąpienia od umowy w 14 dni po jej podpisaniu,
 • możliwość wcześniejszego spłacenia pożyczki bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów,
 • brak informacji o zaciągniętej pożyczce w BIK,
 • brak konieczności dokumentowania dochodów,
 • możliwość uzyskania pożyczki pod zastaw nieruchomości nawet w wysokości 1 miliona złotych.

Bardzo istotny jest również fakt, że w nowoczesnych firmach pożyczkowych, które wychodzą naprzeciw potrzebom klienta, możliwe jest negocjowanie warunków pożyczki, a co za tym idzie – dostosowywania ich do indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty przedsiębiorcy. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie produktu finansowego, który spełni oczekiwania.

Pożyczki pod zastaw w Szczecinie – sprawdź oferty i zdecyduj

Pożyczka pod zastaw nieruchomości może być znakomitym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców, którzy chcą w dalszym ciągu rozwijać firmę albo którzy mają pomysł, ale potrzebują środków do jego realizacji. Elastyczne warunki współpracy i mniejsze wymagania niż w przypadku banków sprawiają, że warto podjąć współpracę z doświadczoną firmą pożyczkową. Należy jednak dobrze zapoznać się z warunkami i jej usługami, by wybrać możliwie najlepiej!

Czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Komentarze   
-1 #1 Germaniszyn 2019-02-15 18:31
Wydaje mi się, że lepiej nie kombinować, zapłacić co trzeba i mieć gwarancję bezpieczeństwa. Ja pożyczałem pieniądze pod zastaw z Financial home. Solidna firma, solidne podejście do klientów, solidne pieniądze hehe. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu wszelkich papierów - wiem wszystko co mi potrzebne,.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.