W dzisiejszych czasach programowanie jest bardzo powszechnym zajęciem. Żeby programować, nie trzeba kończyć wieloletnich studiów informatycznych, a wystarczą kursy i odpowiednie doświadczenie. Języków programowania jest do wyboru mnóstwo - od tych służących do pisania najprostszych aplikacji, aż po te odpowiednie do pisania skomplikowanych programów komputerowych, które mają obsłużyć dużą ilość danych i spełniać wiele funkcji.

Czym jest C#?

Jest wysokopoziomowym, obiektowym językiem programowania stworzonym przez Microsoft o bardzo szerokim zakresie zastosowania. Programowanie obiektowe jest w pewien sposób wzorowane na działaniu mózgu ludzkiego, pozwala na powiązanie danych z konkretną procedurą, ma ułatwić pisanie, konserwację i wielokrotne użycie programów lub ich fragmentów. Język C# jest połączony z platformą .NET, która jest zarówno frameworkiem jak i środowiskiem uruchomieniowym. Kiedyś jedynym, głównym przeznaczeniem języka C# było pisanie aplikacji, które miał obsługiwać Windows, dziś, dzięki dostępności platformy .NET na takich systemach jak Linux, czy Mac, możliwe jest tworzenie ich właściwie na wszystkie platformy, co czyni z niego język bardzo uniwersalny. Dodatkowo uznawany jest za dosyć łatwy do przyswojenia. 

Do czego używa się języka C#?

Dzięki temu, że język C# jest językiem ciągle rozwijanym przez Microsoft utrzymuje się on w czołówce najbardziej popularnych języków, używanych do programowania. Jego zastosowanie jest dosyć szerokie - od tworzenia gier typu PokemonGO, czy Angry Birds, przez duże, rozbudowane systemy używane między innymi przez banki, czy firmy logistyczne, aż po programowanie botów i dronów. 

Czy warto uczyć się języka C#?

Mimo że w świecie programistów ciężko przewidywać, w którym kierunku pójść na kilka lat w przód, ponieważ rozwój we wszystkich informatycznych dziedzinach, technologiach jest bardzo dynamiczny, to na pewno można powiedzieć, że język C# nie wyjdzie szybko z obiegu. W związku z tym, że jest w nim napisane bardzo wiele programów, systemów zapotrzebowanie na programistów zajmujących się ich administrowaniem na pewno nie spadnie. Jako język ciągle rozwijany i dopracowywany daje coraz większe możliwości - dzięki programowaniu obiektowemu jest świetnym narzędziem do pracy nad sztuczną inteligencją.

Jak zacząć naukę języka C#?

C# kurs wydaje się być dobrym pomysłem. Dla tych, którzy chcą zdobyć gruntowną wiedzę o bardzo szerokim zakresie lepsze będą studia informatyczne, ale jeśli ktoś stawia swoje pierwsze kroki w branży IT i zastanawia się, czy to w ogóle dla niego, kurs C# będzie lepszym wyjściem. Po 110 godzinnym kursie organizowanym na przykład przed firmę Alx w wielu miastach polski, poznamy niezbędne minimum, żeby zacząć pracę jako młodszy programista - język C#, środowisko .NET, Visual Studio, Windows Forms, język SQL, Microsoft SQL Server, HTML, ASP.NET. Nie ma żadnych wymagań dotyczących posiadanej wiedzy, czy doświadczenia, będzie to świetne, intensywne szkolenie dla początkujących prowadzone metodą bootcampu.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.