Co powinniśmy wiedzieć o wprowadzaniu na rynek suplementu diety?

Dla wielu z nas procedura wprowadzania na rynek suplementów diety wciąż jest tajemnicą. Co warto wiedzieć na ten temat? Zajrzyj do poniższego tekstu, a dowiesz się wielu przydatnych informacji!

Suplementy diety – co to takiego?

Na początek warto ustalić, z czym mamy do czynienia. Czym są suplementy diety? Co oznacza ich nazwą? Jak wskazuje definicja, suplementy diety to środek spożywczy będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Najczęściej suplementy diety występują w postaci kapsułek, pastylek oraz syropu.

Suplementy diety – jak wprowadzić je na rynek?

Wydawać by się mogło, że skoro suplementy diety są środkiem spożywczym, to nie musimy podejmować żadnych kroków w celu wprowadzenia go na rynek. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej i jeśli nie chcemy narazić się na nieprzyjemności, warto dokładnie sprawdzić, jakie kroki należy podjąć, by wprowadzenie naszych suplementów diety przebiegło zgodnie z prawem.

Wystarczy zrobić rozeznanie, by dojść do wniosku, że to gis suplementy diety interesują. Co więcej, wprowadzając po raz pierwszy do obrotu na terytorium RP suplementy diety, musimy wysłać do GIS, czyli Głównego Inspektora Sanitarnego, stosowne powiadomienie. Możemy to zrobić drogą elektroniczną, poprzez wypełnienie stosownego elektronicznego formularza i podpisanie go elektroniczne. Zwolennicy tradycyjnych form korespondencji mogą zdecydować się na wysłanie powiadomienia pocztą do siedziby Głównego Inspektoratu Sanitarnego.