Oczywiście, że w Internecie!

Na obecną chwilę w sklepach internetowych kupujemy już niemal wszystko – od produktów spożywczych, przez odzież i kosmetyki, aż po sprzęt gospodarstwa domowego. Co stoi więc na przeszkodzie, aby wykorzystać Internet do „umeblowania” naszego ogrodu?

Właściciele ogrodów i ogródków wzbraniają się przed zamawianiem altanek ogrodowych w sklepach internetowych oraz na stronach producentów, takich jak ta http://www.gralech.com/altany-ogrodowe.html. obawiając się absurdalnie wysokich kosztów dostawy. Czy mają rację? Czy koszty dostawy faktycznie pożerają oszczędności, jakie udaje nam się wygenerować kupując online?

Na te oraz wiele innych pytań dotyczących taniego zamawiania altanek ogrodowych w Internecie odpowiemy w dzisiejszym artykule, którym mamy nadzieję zachęcić potencjalnych nabywców do składania zamówień na altanki bezpośrednio u producentów.

 

Dlaczego w Internecie „tanio” znaczy co innego, niż w supermarkecie budowlanym?

Większość sieci supermarketów budowlanych posiada działy ogrodowe, na których możemy kupić praktycznie wszystko, co może nam się przydać w ogrodzie, o produktach całkowicie zbędnych nawet nie wspominając… - tych znajdziemy tam całe mnóstwo w różnych kolorach, rozmiarach i wariantach. Ale nie o tym miał być ten artykuł… To właśnie na dziale ogrodniczym w supermarkecie budowlanym możemy znaleźć „tanie” altanki ogrodowe, a właściwie namioty ogrodowe na bazie stelaży z rurek aluminiowych lub bardziej ekskluzywnych profili stalowych.

Powszechnie przyjęło się sądzić, iż produkty dostępne w supermarketach budowlanych – w tym także altanki ogrodowe różnego typu – mają niskie ceny. I faktycznie, w porównaniu z cenami identycznych lub podobnych produktów w renomowanych centrach ogrodniczych, ceny marketowe są konkurencyjne i do przyjęcia. Jeśli jednak porównamy ceny marketowe z cenami producenta, okaże się, że nawet kilkunasto- lub kilkudziesięciozłotowy koszt dostawy produktu przez firmę kurierską się opłaca. Skąd te różnice?

Wystarczy spojrzeć na to, jak działają supermarkety budowlane, żeby zrozumieć skąd tak znaczące różnice w cenie producenta, a cenie marketowej. W odróżnieniu od sieci dystrybucji, jaką jest w tym przypadku sklep producent nie ponosi szeregu kosztów, które wpływają na podniesienie ceny produktu, a zalicza się do nich:

  • koszty transportu produktów gotowych do centrum dystrybucji zaopatrującego poszczególne sklepy należące do sieci sprzedażowej;

  • koszty transportu produktu z centrum dystrybucji do poszczególnych sklepów;

  • koszty magazynowania produktów, zarówno w centrum dystrybucji, jak i w magazynie danego sklepu;

  • koszty relokacji produktu w obrębie sklepu;

  • wynagrodzenia dla pracowników obsługujących klientów sklepu;

  • koszty utrzymania powierzchni sprzedażowej,

i wiele innych. Nic więc dziwnego w tym, że ceny w sklepach znacząco różnią się od bezpośrednich cen producentów. Do niedawna woleliśmy kupować stacjonarnie, gdyż zakupy przez Internet przypominały nieco kupowanie kota w worku, ale po zmianie obowiązujących przepisów i wprowadzeniu regulacji chroniących prawa konsumenta w cyberprzestrzeni nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić dany produkt online, a w razie gdy nie spełni on naszych oczekiwań odstąpić od umowy kupna-sprzedaży.

 

Jakie altanki ogrodowe możemy kupić tanio?

Praktycznie wszystkie. Na chwilę obecną producenci wszystkich typów altanek ogrodowych oferują swoje produkty w sprzedaży internetowej. Oznacza to, że równie dobrze możemy zamówić proste zadaszenie na konstrukcji z rurek aluminiowych, jak i gotową altankę do samodzielnego montażu. Oczywiście określenie „tanio” będzie w obydwu przypadkach znaczyło coś innego, w każdym jednak taniej niż w sklepie stacjonarnym. Doskonałym rozwiązaniem dla osób nieprzekonanych do sprzedaży internetowej jest możliwość podjechania do producenta i zapoznania się z produktem przed jego zakupem. Wówczas nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów transportu. Warto przy tym pamiętać, iż altanki z rurek aluminiowych oraz profili stalowych kupuje się na ogół w częściach do samodzielnego montażu, co znacząco zmniejsza gabaryt produktu, a co za tym idzie także koszty transportu.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.