Dobra wiadomość dla pasażerów komunikacji miejskiej korzystających z linii 319. Jak właśnie ogłosił ZK "KM" doszło do porozumienia w zakresie dalszego funkcjonowania komunikacji pomiędzy Chrzanowem i Jaworznem.

Dzięki porozumieniu linia 319 ma zostać utrzymana. Trasa przejazdu na relacji Jaworzno - Chrzanów nie zmieni się i tak jak dotychczas autobusy kursować będą z Jaworzna do Chrzanowa przez Jeziorki, Koźmin i Balin, natomiast na terenie samego Jaworzna linia obsłuży dodatkowo Dąbrowę Narodową oraz Łubowiec. W dzień roboczy realizowanych będzie 21 kursów do i z Chrzanowa, a w soboty, niedziele i dni wolne po 10 kursów w każdym kierunku.

Tak jak dotychczas linia 319 będzie obsługiwana przez PKM. Umowa, która ma zostać podpisania pomiędzy Jaworznem a ZK "KM" zakłada, że każda ze stron sfinansuje dopłaty do wozokilometra na swoim terenie. Wedle założenia bilety okresowe ZK”KM” na linię 29 oraz bilety sieciowe będą honorowane w autobusach linii 319 na terenie gminy Chrzanów.

Komentarze   
0 #1 Peter 2012-11-30 13:22
Z łaski na uciechę, ale dobre i to. Gratuluję sołtysowi Balina widać, że walczył do końca :-)Brawo!!! Jeszcze tylko Radni Kątów niech z powodzeniem zawalczą o 300 i będzie cud, miód i malina. Trzymam kciuki :-)
Cytować
0 #2 mieszkaniec Kątów 2012-11-30 14:59
niestety tutaj liczą się układy (ręka rękę myje). Pan Dyszy jako wice prezes od "busów" widać bardziej reprezentuje interesy prywatnych przewoźników !!! Dlatego woli by na kąty jeździły busy zamiast 300 !!! Natomiast do Balina busy nie jeżdżą stąd nie wystąpił konflikt interesów !!! Rada Osiedla i Radni z Kątów robią co mogą. Ciągle "chodzą" i pukają do różnych drzwi, jednak włodarzom miast ani zkkm nie zależy na mieszkańcach !!! I KOLEJNA SPRAWA !!! KĄTY JAK PISAŁY PISMO PROTESTACYJNE (WRAZ Z PODPISAMI MIESZKAŃCÓW) TO BYŁO W NIM O AUTOBUSACH 300 I 319 !!! A PAN SOŁTYS BALINA ZACHOWAŁ SIĘ NIESTETY DOŚĆ SAMOLUBNIE WALCZĄC TYLKO I WYŁĄCZNIE O 319 !!! TAKA TO SOLIDARNOŚĆ MIESZKAŃCÓW CHRZANOWA !!! przykre ale prawdziwe
Cytować
0 #3 Peter 2012-11-30 16:40
Święta racja z tymi busami faktycznie, żaden się na Balin nie zapuszczał. Ale miejmy nadzieję, że rzeczywistość okaże się przykra dla ZKKM i sami prywatni przewoźnicy na terenie Kątów nie wystarczą. A wtedy pan Dyszy pójdzie po rozum do głowy i przywróci także 300! Niech radni Kątów dalej walczą takie ich prawo, mam nadzieję, że jeśli nie od stycznia to w późniejszym czasie uda im się wywalczyć to połączenie. Chyba, że wszystko ucichnie i nikt nie będzie miał ochoty o to walczyć :sad:
Cytować
0 #4 ZenBt 2012-11-30 17:04
Na stronie chrzanow.pl jest info, ze bedzie nowa komunikacja na Katy, ze 31 tamtedy bedzie jezdzil
Cytować
0 #5 miszkaniec Kątów 2012-11-30 19:19
tak racja, będzie 31 ale zaledwie 6 kursów dziennie !!!! i w dodatku tylko w dni robocze !!! także marne to pocieszenie.
A do Jaworzna tylko busami. co wiąże się także dużo większymi kosztami 3-miesieczny bilet na 300 by młoda osoba mogła dojechać do Jaworzna do szkoły koszt około 100 zł , natomiast koszt 3 miesięcy podróży do szkoły busami to 300 zł !!!!!!!!
Cytować
-1 #6 fan 2012-12-01 17:15
PKM Jaworzno na ten temat: http://www.pkm.jaworzno.pl/www/2012/11/1989/

Wynika z tego, ze na utrzymanie 300 zabraklo pieniędzy. Inne priorytety. ZKKM z Filipczakiem i Maciaszkiem się nie wykazali. Na ZKKM mieszkańcy gminy CHrzanow placili w tym roku ponad 2 mln 700 tys. zł. W przyszlym pewnie zaplacą kilkaset tysięcy więcej.
Co tam linia 300, co tam dojazd ludzi do pracy, szkoly czy lekarza, ważne, by bylo na zkkm-owskie diety. Bo autobusow moze nie być, ale związek musi być.
Cytować
0 #7 Kąty prawie bliżej Katowic.... 2012-12-04 12:53
w związku z planowaną likwidacją linii 300, od dnia 1 stycznia 2013 r. w celu uzupełnienia oferty przewozowej dla mieszkańców Jaworzna zostaną wprowadzone następujące zmiany w rozkładach jazdy:

linia J – zostanie przedłużona do przystanku Cezarówka Dolna Autostrada i będzie kursowała na trasie Jaworzno Cezarówka Dolna Autostrada - Byczyna (przez ul. Kaczeńców) – Bory Podgórska - Centrum – Leopold – Osiedle Stałe - Łubowiec - Katowice Aleja Korfantego
mzdim.jaworzno.pl
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.