W pierwszych dniach czerwca w Unisławiu trenowała futsalowa reprezentacja Polski a wśród nich trzej gracze z Chrzanowa: Kamil Lasik, Tomasz Bieda oraz Michał Górczyk. Ćwiczenia poprowadził Klaudiusz Hirsch, który w 2011 roku trenował drużynę Akademia FC Pniewy, ówczesnego mistrza Polski futsalu. - Powołanie było powodem do dumy. Chyba każdy chłopiec marzy, by zagrać w koszulce z orłem. Nam to marzenie się spełniło – opowiada Tomasz Górczyk.

Futsal, to odmiana piłki nożnej, rozgrywana na hali sportowej. Drużyny składają się z pięciu graczy. Zgrupowanie okazało się pechowe dla Tomasza Biedy, który już na pierwszym treningu doznał kontuzji kolana, co przeszkodziło mu w pokazaniu swoich umiejętności. - Widocznie tak musiało być. Następnym razem będzie dobrze – mówi Tomasz Bieda. - Bo myślę, że będzie ten następny raz – dodaje.

Michał Górczyk

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.