Wideorelacja z Chrzanowskiej Lokomotywy Artystycznej - Chrzanowska Telewizja Lokalna:

Relacja z Chrzanowskiej Lokomotywy Artystycznej MOKSiR Chrzanów:

W pierwszym dniu festiwalu swoje wokalne talenty prezentowało blisko 110 wykonawców. Z uwagi na dużą liczbę uczestników przesłuchania odbywały się jednocześnie w sali teatralnej i w sali konferencyjnej. Popisom solistów bacznie przysłuchiwało się profesjonalne jury w składzie: Jorgos Skolias (przewodniczący), Kinga Pańpuch, Elżbieta Ustupska, Klaudia Kaim-Gębiś, Jarosław Kisiński i Jerzy Ziegler. I chociaż cały skład jurorski to doskonali muzycy i kompozytorzy – miał jednak problemy z rozdziałem nagród. W końcu po długiej i burzliwej naradzie udało im się uzyskać konsensus.


Grand Prix otrzymała Zofia Sydor z Krakowa, która mimo młodego wieku, śpiewa niezwykle profesjonalnie. Bierze udział w licznych konkursach w całej Polsce i zawsze z dużym sukcesem.


Natomiast w kategorii integracyjnej najwyższe trofeum otrzymał Kamil Czeszel z Torunia. Piosenką Czesława Niemena „Jednego serca” zachwycił chrzanowską publiczność, która zgotowała mu aplauz na stojąco.


Równie gorąco byli oklaskiwani pozostali finaliści, którzy jeszcze raz, na zakończenie, zaprezentowali nagrodzone piosenki. Gościem honorowym festiwalu był Jasiek Mela, który swoich młodych słuchaczy przekonywał, że każde nieszczęście to okazja, aby podnieść się z klęczek i zacząć życie od nowa.


- W wieku 13 lat uległem wypadkowi. Przez moje ciało przeleciał prąd o napięciu 15 tysięcy woltów. Straciłem rękę i nogę. Moje życie stanęło w miejscu. Po tragedii moim wsparciem była rodzina i przyjaciele. Dodawali mi otuchy, kiedy po szpitalu nie potrafiłem nawet unieść kubka z herbatą. Kolejną osobą, która po wypadku podała mi rękę, był słynny podróżnik Marek Kamiński. Cały czas wmawiali mi, że wszystko się ułoży. Na szczęście im uwierzyłem - mówił z optymizmem Jasiek. - Nie chcę być „naj” jakimś tam w historii, bo to nic nie znaczy. Chcę po prostu pokazywać, że nie ma takiej bariery, której nie dałoby się pokonać. Słowo "niemożliwe" jest tylko w naszej głowie. Ja po prostu staram się żyć pełnią życia. Nie żyjemy dla samych siebie, tylko dla innych. Warto dzielić się sobą i czuć się częścią czegoś większego – kontynuował swoje zwierzenia.
Spotkanie z Melą było bardzo cenną lekcją i zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników „Chrzanowskiej Lokomotywy Artystycznej”.


Drugi dzień festiwalu upłynął w tanecznych klimatach. Do konkursu przystąpiły 43 zespoły. Sala teatralna i jej hol zapełniły się kolorowym, pełnym młodzieńczej energii i fantazji, tłumem blisko sześciuset młodych tancerzy. Tym razem wszyscy uczestnicy festiwalu wystąpili na deskach sali teatralnej, a ich taneczne popisy oceniało jury w składzie Urszula Wiśniowska, Lucyna Apryjas i Kinga Pańpuch. Również i w tym dniu jury długo obradowało, aby w końcu uzgodnić ostateczny werdykt, na który z utęsknieniem czekała wypełniona po brzegi sala widowiskowa. „Taneczne” Grand Prix przyznano zespołowi „Uśmiech” z Rzeszowa za ich pełen ekspresji występ oraz ciekawy układ choreograficzny.


Natomiast Grand Prix w grupie integracyjnej przypadło w udziale sympatycznemu zespołowi „Szansa” z Pszowa. Nagrody Grand Prix były jednocześnie premiowane kwotą 1000 zł, ufundowaną przez Burmistrza Chrzanowa, Zarząd Powiatu Chrzanowskiego, Centrum Handlowe „MAX” i Bank Spółdzielczy w Chrzanowie.


Pozostali laureaci otrzymali dyplomy i okolicznościowe proporczyki, a wszyscy uczestnicy festiwalu – materiały promujące miasto oraz pamiątkowe modele lokomotywy. Trofea festiwalu wręczał Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa, który nie krył swojego oczarowania młodymi artystami, reagującymi niezwykle spontanicznie na odczytywany werdykt, w imieniu jurorów, przez Małgorzatę Liszkę i Jacka Palkę – prowadzących „Lokomotywę…”.


Na zakończenie wszyscy uczestnicy festiwalu, wspólnie z Moniką Żabińską z MOKSiR-owskiego Bell Canto, zaśpiewali „Remedium” Maryli Rodowicz. Daleko niosły się słowa piosenki „Wsiąść do pociągu…”, jest więc nadzieja, że za rok „Chrzanowska Lokomotywa” również przywiezie do naszego miasta liczną rzesze młodych piosenkarzy i tancerzy.


WYNIKI

 • FESTIWAL SOLISTÓW ŚPIEWAJĄCYCH
  Kat. wiekowa 7 – 10 lat:
  I miejsce - Wiktoria Pągowska (Ostrowiec Świętokrzyski)
  II miejsce - Weronika Kowolik (Bytom)
  III miejsce - Julia Biskup (Trzebinia)

Kat. wiekowa 11 – 14 lat:
I miejsce - Zofia Sydor (PSM I stopnia w Krakowie)
II miejsce - Agnieszka Piontek (PMDK Tarnowskie Góry)
III miejsce - Joanna Leśniak (SP1 Chrzanów)

Kat. powyżej 15 lat:
I miejsce - Michał Wiśniewski (Rypin)

 • FESTIWAL ZESPOŁÓW TANECZNYCH
  Kategoria 7 - 10 lat
  1 miejsce ZESPÓŁ UŚMIECH -RZESZÓW
  2 miejsce ZESPÓŁ MINI MAX- CHRZANÓW
  3 miejsce ZESPÓŁ MAŁY ART. - MYSŁOWICE

Kategoria 11-14 lat - TANIEC NOWOCZESNY
1 miejsce ZESPÓŁ CALINECZKI - RYPIN
2 miejsce ZESPÓŁ TORNADO - PSZÓW
3 miejsce ZESPÓŁ EM-TEAM - CHRZANÓW

Kategoria 11-14 lat - TANIEC WSPÓŁCZESNY
2 miejsce ZESPÓŁ ART. - MYSŁOWICE

Kategoria powyżej 15 - TANIEC NOWOCZESNY
1 miejsce ZESPÓŁ PROJEKT SOLVAY - JAWORZNO
2 miejsce ZESPÓŁ WOW - OŚWIĘCIM
3 miejsce ZESPÓŁ PROJEKT EUFORIA

Kategoria powyżej 15 lat -TANIEC WSPÓŁCZESNY
1 miejsce ZESPÓŁ FENIKS - KRAKÓW
2 miejsce ZESPÓŁ PLUS - KRAKÓW

Kategoria - INTEGRACJA
1 miejsce ZESPÓŁ RADOŚĆ - PSZÓW
2 miejsce ZESPÓŁ ÓSEMECZKI - TRZEBINIA
3 miejsce ZESPÓŁ PRAWIE NA SERIO - RADWANOWICE

Kategoria - INNE FORMY TANECZNE
1 miejsce ZESPÓŁ PARADA - JĘDRZEJÓW
2 miejsce JEDYNECZKI - CHRZANÓW

GRAND PRIX
ZESPÓŁ SZANSA – PSZÓW
ZESPÓŁ UŚMIECH GR. AB – RZESZÓW

Urząd Miejski Chrzanów, MOKSiR Chrzanów, ChTVL - www.chrzanow.pl

Komentarze   
0 #1 Ancyśka 2010-05-06 19:10
Urząd Miejski a nie Urząd Miasta;-)
Cytować
0 #2 tomasz jeska 2010-05-06 19:12
Dzięki :-)Choć przyznam, że nie wiedziałem :D
Cytować
0 #3 Ancyśka 2010-05-06 19:24
Ja też póki bury w Urzędzie Miejskim nie dostalam ;-)
Cytować
0 #4 Edward 2010-05-12 14:47
Na Chrzanowskiej Lokomotywie Artystycznej byłem ,oczywiście na koncercie galowym i jestem pod wrażeniem dziewczynki która śpiewała coś o STRYJKU I MOLACH na prawdę pięknie to zrobiła.
Cytować
0 #5 Kamaa . 2010-05-12 16:19
;-)Byłam . x d Grand Prix - UŚMIECH GR. AB RZESZÓW - jest wywiad z naszym zespołem ; p jesteśmy w gresach czerwono - grznatowych x D
Cytować
0 #6 wanda 2010-10-26 18:57
kto to widział żeby na festiwalu dać pierwsze miejsce i GRAND PRIX tej samej osobie przecież było wiele osób które mogły jedną z tych nagród dostać a ta dziewczyna z Krakowa w cale nie zaśpiewała rewelacyjnie żeby dać jej obydwie nagrody -powiedziałabym że zaśpiewała poprawnie ale nie porwała mnie tym swoim śpiewem.
Cytować
0 #7 Michasia 2011-02-14 14:39
Zgadzam się z Wandą. To chyba jakaś kpina z uczestników! Albo nagroda Grand Prix albo I miejsce... choć w tym przypadku wcale, ale to wcale niezasłużone. Było wielu lepszych wykonawców, a nie zostali zauważeni... Oczywiście ,że to już musztarda po obiedzie , ale mam prawo wypowiedzieć swoje zdanie.
Nie wybieram sie więcej na ten "uczciwy" festiwal. Bzdura!!!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.