We wtorek 23.10.2018 r. miało miejsce uroczyste otwarcie wyremontowanego boiska, znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 8 na Osiedlu Widokowym w Trzebini. W miejscu asfaltowego placu urządzono miejsce do gry o wymiarach 40 na 20 metrów z bezpieczną, poliuretanową nawierzchnią.

Przecięcie wstęgi i otwarcie boiska na Osiedlu Widokowym

 

Przecięcia wstęgi dokonali (na zdjęciu od lewej): Marcin Kasprzyk - nauczyciel wychowania fizycznego, Jarosław Okoczuk - wybrany w wyborach na stanowisko burmistrza, Jacek Pająk - wicedyrektor SP nr 8 oraz Grzegorz Żuradzki - Pełniący Funkcję Burmistrza Miasta Trzebini.

Otwarcie boiska na Osiedlu Widokowym

Boisko na Osiedlu Widokowym

W czasie spotkania w auli szkoły jako pierwszy głos zabrał wicedyrektor szkoły Jacek Pająk, zaznaczając, że z odnowionego obiektu mogą korzystać nie tylko uczniowie, lecz także okoliczni mieszkańcy. Zachęcał do aktywności sportowej, dodając, że teren jest otwarty i ogólnodostępny, co zobowiązuje korzystających do zwrócenia szczególnej uwagi na kwestie związane z utrzymaniem czystości i porządku. Z kolei Grzegorz Żuradzki - Pełniący Funkcję Burmistrza Miasta Trzebini życzył, aby uczniowie rozwijali na tym odnowionym obiekcie swoje pasje i realizowali sportowe marzenia, ceniąc taką formę spędzania czasu na świeżym powietrzu. W programie znalazł się również krótki występ artystyczny, przygotowany przez uczniów szkoły.

Otwarcie boiska na Osiedlu Widokowym - przemawia Jacek Pająk

Otwarcie boiska na Osiedlu Widokowym - występ cheerleaderek

 

Remont boiska objęty był dofinansowaniem z budżetu Województwa Małopolskiego. Całkowita wartość zadania wyniosła 396 729,94 zł, w tym: dotacja z budżetu województwa 165 735,00 zł i wkład własny Gminy Trzebinia w wysokości 230 994,94 zł.

Malopolska logo pion

Komentarze   
-2 #1 Konrad 2018-10-25 09:23
Czy tym czterem zadowolonym z siebie Panom na pierwszej fotografii ( i ich pomocnikom) ktoś może podpowiedzieć,ż e przecinanie i krojenie na kawałeczki flagi narodowej to jest profanacja prawem zakazana? Nie macie innych wstęg? Trzeba Wam podesłać?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.