Już po raz czwarty zamierzamy rozjaśnić nasze miasto-Chrzanów odwagą świętości. Zapraszamy wszystkich, a w szczególny sposób rodziny z dziećmi w wieku szkolnym do wzięcia udziału w "Chrzanowskim Korowodzie Świętych Holy Wins - Święty Zwycięża"

Tą inicjatywą zwracamy uwagę na piękne wzory życia świętych i błogosławionych, szczególnie tych wyniesionych na Ołtarze przez św. Jana Pawła II.

Przypadające jubileusze: 100-lecie odzyskania niepodległości oraz 40-ta rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową inspirują hasło tegorocznego korowodu:
Z Janem Pawłem II na polskich drogach świętości.

Zachęcamy do zapoznania się z życiorysami świętych i błogosławionych Polaków ogłoszonych przez św. Jana Pawła II i przebrania się za wybrane postacie. W niedzielę 28 października rozpoczynamy programem słowno-muzycznym o godz. 16:40 i Mszą Świętą o godz. 17:00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie. Następnie w barwnym korowodzie przejdziemy ulicami: Kusocińskiego, Broniewskiego, Krakowską, Szpitalną, Parkową, Dworską, Kościelną do parafii pw. św. Jana Chrzciciela na Osiedlu Kościelec, gdzie otrzymamy błogosławieństwo relikwiami świętych i zatrzymamy się na wspólnym poczęstunku ze śpiewem.

Zapraszamy,

ks. Paweł Filipiak, ks. Marek Mierzwa,

Komitet Organizacyjny Chrzanowskiego Korowodu Świętych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.