Trzebinia: Czwartkowe spotkanie z historią u Zieleniewskich
Jakie związki z Trzebinią mają sławni bracia - bohaterowie Powstania Warszawskiego, Andrzej Romocki Morro, dowódca Kompanii Rudy Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej Zośka, i Janek Romocki Bonawentura, dowódca Drużyny Plutonu Sad Kompanii Rudy?
Odpowiedź na to pytanie można poznać 30 czerwca 2016 r. w Dworze Zieleniewskich, gdzie - w ramach spotkań koła historycznego - Małgorzata Ropka (dyrektor
Muzeum Regionalnego w Trzebini
) wygłosi wykład pt. Prezentacja sylwetek braci Romockich i ich związek z Sierszą.
Andrzej Romocki Morro i Jan Romocki Bonawentura
Spotkanie, zorganizowane przez Trzebińskie Centrum Kultury w cyklu Czwartkowych spotkań z historią u Zieleniewskich, rozpocznie się o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
Jednocześnie przypominamy, że nadal trwa akcja zbierania starych zdjęć Trzebini i mieszkańców (z okresu do 1945 r.). Często leżą głęboko w szufladach lub na strychach. Pożółkłe. Zapomniane. Świadkowie historii. Chwila zatrzymana w kadrze. Wywołują silne emocje: wzruszenie, smutek, zadumę, zdziwienie, uśmiech. Stare zdjęcia i fotografie są źródłem wiedzy o ludziach i czasach, które minęły. Udostępnione społeczeństwu, przybliżają historię naszego miasta i otoczenia w którym żyjemy.
W przyszłym roku Trzebinia obchodzić będzie rocznicę 200-lecia nadania praw miejskich. Z tej okazji Trzebińskie Centrum Kultury planuje zorganizować wystawę starych fotografii pt. W starym albumie u mego Dziadka, przedstawiających ludzi, miejsca i wydarzenia, związanych z naszym miastem. W późniejszym terminie przewidziana jest także publikacja Trzebinia i jej mieszkańcy w dawnym albumie dziadków.
Zdjęcia - z podpisem właściciela, telefonem, mailem - prosimy dostarczyć do TCK (Trzebinia, ul. Kościuszki 74,pokój nr 216). Po zeskanowaniu będą oddawane właścicielowi.
Informacja przesłana przez Trzebińskie Centrum Kultury
Urząd Miasta Trzebinia,
trzebinia.pl/aktualnosci/5624-czwartkowe-spotkanie-z-historia-u-zieleniewskich
Ostatnie Artykuły

Wakacyjne zajęcia w Chrzanowie już szykują lato dla dzieci 6-12 lat

Siostrzeństwo, wybory i dawne zasady - DKF obejrzał film, który zostaje w głowie

Zakładka z charakterem - seniorzy w Chrzanowie zrobią ją własnymi rękami

Lipcowy grafik w KRC ma ułatwić cyfrowe sprawy mieszkańcom Chrzanowa

Matematyczne trójki znów w Trójce. Uczniowie walczyli na logikę i drużynę

Babicki Orlik przejdzie duży remont. Umowa już podpisana

Darmowy gabinet dentystyczny już działa. Uczniowie z powiatu zyskali opiekę

Średniowieczny weekend na Lipowcu pełen bitew, warsztatów i nocnych tras

Letnie piosenki otworzą wakacje w Starej Kotłowni w Chrzanowie

Radiowóz w Libiążu uszkodzony po ataku 27-latka na policjantów

Quad albo motocykl bez homologacji. Bez tego rejestracja nie ruszy

Kawa, pałac i plotka z epoki - Młoszowa znów ożyła w bibliotece

Zielona Literatura rusza w Libiążu. Dzieci i młodzież mogą dołączyć do projektu

Strażacka rywalizacja wraca do powiatu chrzanowskiego. Wstęp będzie wolny
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Statystyczny w Krakowie Oddział w Chrzanowie - kontakt, godziny, REGON
- Zalew Chechło w Trzebini - plaża, kąpielisko i dojazd
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chrzanowie - kontakt, godziny, zapis
- Parafia św. Barbary w Libiążu - kontakt, kancelaria, msze i sakramenty
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Babicach - kontakt, świadczenia i pomoc rodzinom
- Trzebińskie Centrum Kultury w Trzebini - kontakt, Dwór Zieleniewskich i oferta kulturalna
