Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie prosi w związku pożarem składowiska opon w Trzebini przy ul. Słowackiego o ograniczenie ruchu na powietrzu oraz pozamykanie okien.

Jak podaje RMF FM - Z pożarem walczy prawie 150 strażaków. W tej chwili ratownicy starają się przede wszystkim zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.    

Więcej zdjęć i informacji dostępne jest na stronie rmf24.pl - gorąca linia - kliknij.

Informacje również na Polsat News.

Zobacz materiał wideo - Chrzanowski112 - Ratownictwo Powiatu Chrzanowskiego:

Komentarze   
-5 #1 Alina 2018-05-27 11:13
Tych sukinsynów, którzy podpalają składowiska znaleźć i skazać jak za próbę pozbawienia zdrowia i życia wielu osób! Pole do popisu dla policji i Ziobry, pokażcie kulsony, co potraficie!
Cytować
+12 #2 kpt 2018-05-27 11:42
Cytuję Alina:
Tych sukinsynów, którzy podpalają składowiska znaleźć i skazać jak za próbę pozbawienia zdrowia i życia wielu osób! Pole do popisu dla policji i Ziobry, pokażcie kulsony, co potraficie!

Specjalistka się znalazła. Skazać i pozbawić wolności to trzeba tego co narobił takiego syfu i nie posprzątał po sobie czyli Michała D.
Cytować
+15 #3 Dawid 2018-05-27 11:45
Ostatnio tamtędy przejeżdzalem i mówiłem wystarczy mała iskra i wszystko będzie płonąć heh w ogóle składowisko nie było zabezpieczone każdy mógł tam wejść, nawet jadąc autem wystarczył by pewnie wyrzucony papieros za okno kwietnia był tylko czas kiedy to zapłonie i stało się. Powinni właściciela tak ukarać by do końca życia idiota spłacał całą zaistniałą sytuację
Cytować
+9 #4 abc 2018-05-27 12:22
No i po co tyle krzyku i lamentu? Powinniśmy się już przyzwyczaić do dziadostwa i nic nie robienia. Niestety rządzi pieniądz i nic więcej; nie ważne jest zdrowie i życie ludzi. Podziwiamy Kubę i Wenezuelę jak tam można żyć?
A właśnie można, i to o niebo lepiej niż u nas, bo tam na pierwszym miejscu jest człowiek, a nie skład opon i śmieci...
Cytować
+6 #5 kpt 2018-05-27 12:38
http://przelom.pl/5661-tv-przelom-czy-to-koniec-sortowni-odpadow-przy-ul-slowackiego.html
Cytować
-9 #6 Alina 2018-05-27 13:48
Cytuję kpt:
Cytuję Alina:
Tych sukinsynów, którzy podpalają składowiska znaleźć i skazać jak za próbę pozbawienia zdrowia i życia wielu osób! Pole do popisu dla policji i Ziobry, pokażcie kulsony, co potraficie!

Specjalistka się znalazła. Skazać i pozbawić wolności to trzeba tego co narobił takiego syfu i nie posprzątał po sobie czyli Michała D.


Teoretyk się znalazł. Nie rozumiesz, że Trzebinię, Piłę, Bolęcin, Chrzanów, Balin, Luszowice, Byczynę od 14 godzin spowija toksyczny, trujący dym? Za to trzeba karać, a być może zleceniodawcą jest ten który narobił takiego syfu!
Cytować
+11 #7 Stanisław 2018-05-27 13:56
Karać, karac, karać. Może po prostu nie ma kogo karać bo już swoją karę dostał a odpowiedzialnoś ć ponosi w tym momencie gmina i UOŚ. 3 lata temu było to samo i Urząd się zadeklarował że się tym zajmie... Sprawa ucichla, co jest standardem u tutejszych urzędników.
Cytować
+8 #8 Patriotka 2018-05-27 19:05
Podczas procesu spalania opon uwalnia się do powietrza wiele szkodliwych i trujących substancji, które wcześniej były wykorzystywane w produkcji tych tworzyw jako barwniki, stabilizatory, utwardzacze itp. Występują tam również metale śladowe jak ołów, rtęć, kadm, chrom. Oprócz w/w substancji, które stosowano w procesie produkcji plastiku, podczas jego spalania powstają nowe. Najgroźniejszym i z nich są furany i dioksyny. Dioksyny należą do najbardziej trujących, rakotwórczych substancji na świecie, są 10 000 razy bardziej trujące od cyjanku potasu, lecz ich działanie nie jest natychmiastowe. Toksyczne działanie dioksyn polega na powolnym, ale skutecznym uszkadzaniu narządów wewnętrznych: wątroby, płuc, nerek, rdzenia kręgowego lub kory mózgowej, są odpowiedzialne za częste występowanie nowotworów. Dioksyny w stężeniu nawet stukrotnie mniejszym od dawek powodujących raka (a te przecież są niewiarygodnie małe) oddziałują na człowieka a szczególnie na kobiece hormony - estrogeny. Rozregulowują układ hormonalny i wpływają niekorzystnie na procesy związane z przekazywaniem życia. Szczególnie narażone na chorobotwórcze działanie metali ciężkich, furanów i dioksyn są osoby mało odporne a zwłaszcza dzieci. Płód zostaje uszkodzony już w łonie matki, co może się objawiać później trwałym kalectwem u nowo narodzonego dziecka.
Cytować
+10 #9 Patriotka 2018-05-27 19:11
Ale pewnie co tam lepiej wciskać ludziom kit że normy
Nie zostały przekroczone
Wstydził by się pan Panie Rysku tym bardziej że u Pana na Południu nie śmierdzi tak jak w rejonie całej Trzebinskiej , Szpitalnej i os. Północ!!!
Cytować
+9 #10 Barakuda 2018-05-27 19:25
Dla was ekspertów z forum,informacj a OD PAPIEROSA TO SIE NA PEWNO NIE ZAPALIŁO !
Cytować
+7 #11 Patriotka 2018-05-27 20:40
I pewnie nikt za to nie beknie
Przykre
Cytować
+6 #12 Patriotka 2018-05-28 05:30
:-x
Cytować
+6 #13 Jr 2018-05-28 10:16
Sprawa jest prosta. Firma prowadziła rzekomy recykling, ale że nie miała takich możliwości to gromadziła opony na placu. Za ten rzekomy recykling płacili ich klienci czyli ci ktorzy chcieli się pozbyć opon. Gdy plac się napełnił pomyśleć trzeba było o utylizacji tego zbioru, ale konieczne było dokonanie płatności za tę czynność. Ktoś sprytnie wymyślił że lepiej będzie ubezpieczyć i podpalić. Tym sposobem pozbywamy się opon, oszczędzamy pozyskana za utylizację kasę i otrzymujemy odszkodowanie od ubezpieczyciela . To śmierdząca sprawa nie tylko świądem spalonych opon. Czy tak bylo? Nie wiem ,ale to bardzo prawdopodobne i logiczne.
Cytować
+6 #14 Mysl 2018-05-28 10:31
Można było obkosić i ogrodzić to siatką leśną z drutem kolczastym, zainstalować kila kamer - to nie jest drogie.
Cytować
+9 #15 elmer 2018-05-28 11:04
A najlepsze jest to, ze przecietnemu czlowieczkowi będą wciskać kit że powinien wymienić swoje stare auto bo nie jest eko i truje. A jeden taki pożar emituje pewnie wiecej szkodliwych substancji niż milion diesli przez 10 lat. No ale za wymiane placi wlasciciel i jeszcze państwo ma z tego dochód w postaci VAT 23% co do nowego auta stanowi ladny dochód, a likwidacja oznacza tylko koszty dla administracji
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.