Powiat: Ordynatorzy chrzanowskiego szpitala wyróżnieni
Dr n. med. Jacek Nowak - ordynator oddziału kardiologicznego oraz dr n. med. Piotr Kusiak ordynator oddziału chirurgii urazowo ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Chrzanowie zostali wyróżnieni przez dyrekcję lecznicy za znaczące osiągnięcia w leczeniu pacjentów w tych dwóch dziedzinach. Sukcesu gratulował lekarzom starosta chrzanowski podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego.
- Stałe podnoszenie jakości leczenia obu oddziałów możliwe jest dzięki grupie ludzi, którzy przychodzą do szpitala nie tylko pracować, ale dla których wybrana specjalizacja jest przede wszystkim pasją. Na tej pasji najbardziej skorzystali pacjenci podkreśla Waldemar Stylo, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.
Chrzanowska kardiologia oferuje sercowcom m.in. zabiegi wszczepiania urządzeń stymulujących oraz zabiegi elektrofizjologiczne. W latach 2015 2017 nastąpił intensywny rozwój metod leczenia groźnych arytmii serca metodami ablacji z wykorzystaniem nowoczesnej techniki 3D mapowania arytmii. Od połowy 2017 roku personel oddziału stosuje metodę krioablacji. Ponadto, od 2005 roku implantuje się rozruszniki serca, kardiowertery i urządzenia resynchronizujące zapobiegające powikłaniom chorób serca.
Dynamicznie rozwija się także oddział ortopedii. W ramach zabiegów wymiany stawów biodrowych i kolanowych wprowadzono szeroką gamę protez pozwalającą zindywidualizować dobór implantu chorym w zależności od wieku i jakości tkanki kostnej. Przeprowadzane są także zabiegi metodami i technikami minimalnego uszkodzenia tkanek otaczających, co pozwala na leczenie bezgipsowe, wcześniejszą rehabilitację i powrót do zdrowia.
Od 2015 roku oddział przeprowadza również zabiegi replantacji. Warto dodać, że w 2016 roku oddział wprowadził procedurę implantacji protezy stawu kolanowego. Na endoprotezoplastykę pacjenci czekają zaledwie miesiąc. Oddział przeprowadza również zabiegi rewizyjne stawu kolanowego, czyli interwencje chirurgiczne w stawie kolanowym z założoną już protezą. Chrzanowska ortopedia to również: zabiegi artroskopowe oraz wczesna intensywna rehabilitacja ruchowa.
powiat-chrzanowski.pl/
powiat-chrzanowski.pl/aktualnosci/2018-01-24-ordynatorzy-chrzanowskiego-szpitala-wyroznieni.html
Ostatnie Artykuły

Godzina W zatrzyma Chrzanów - 82 lata pamięci o Powstaniu Warszawskim

Zamek Tenczyn zamieni się w pole bitwy. Wielka rekonstrukcja potopu szwedzkiego wraca do Rudna

Poszukiwany dwoma listami gończymi zatrzymany w Chrzanowie. Trafił do zakładu karnego w Trzebini

Korki przez całą wieś mają się skończyć. Obwodnica Jankowic i Olszyn już powstaje

Złoto za oberka i cztery medale. Trzebińscy tancerze wysoko w światowym finale

Upał najwyższego stopnia w Chrzanowie. Temperatura sięgnie 36°C

Planowane wyłączenie prądu w Chrzanowie. Te ulice bez zasilania

Telefon od „banku” kosztował seniora blisko 20 tysięcy złotych

Bezpłatny polski dla cudzoziemców. Od sierpnia także zajęcia online

Nowa murawa na Orliku w Babicach. Boisko pozostanie zamknięte do września

Minuta syren w Trzebini upamiętni Powstanie Warszawskie

Rowerem do Biblioteki - Trzebinia wybiera czystszy dojazd

Studnia na działce nie zawsze wystarczy. Kiedy potrzebne jest pozwolenie

Kilka minut może wiele zmienić. Bezpłatna mammografia w Libiążu
Przydatne dane teleadresowe
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Chrzanowie - kontakt, godziny, zbiory i zajęcia
- Starostwo Powiatowe w Chrzanowie - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie - sekcje, zapisy i wydarzenia sportowe
- Urząd Stanu Cywilnego Babice - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie - kontakt, filie, godziny i karta biblioteczna
- Libiąskie Centrum Kultury - kontakt, godziny i zajęcia
