Weekendowi pijani kierowcy w powiecie

 

W piątek (8 czerwca b.r) w godzinach wieczornych, kierujący samochodem marki Opel Corsa 52- letni mieszkaniec Chrzanowa, w trakcie manewru skrętu w prawo doprowadził do kolizji  z oczekującym na możliwość włączenia się do ruchu, stojącym na drodze podporządkowanej samochodem marki Ford Mondeo,którym  kierował mieszkaniec Chrzanowa.

Po zdarzeniu uczestników zdarzenia poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca kolizji miał prawie trzy promile tej substancji w organizmie.

Dzień później, rano patrol WRD w Pile Kościeleckiej skontrolował kierującego samochodem Kia 48- latka  z Regulic. Był po użyciu alkoholu, „wydmuchał” 0,2 promila.

Po użyciu, w sobotę był także jadący VW Polo ul. Krakowską w Alwerni, 39- letni mieszkaniec tej miejscowości. W trakcie kontroli godz. 09.00  urządzenie wykazało u niego 0,4 promila.

Nie popisał się rozsądkiem zatrzymany na ul. Powstańców Styczniowych w Chrzanowie 49- letni  rowerzysta z Libiąża. Mknąc  jednośladem, był na „wspomaganiu”. Po kontroli okazało się, że zawartość alkoholu w jego organizmie to 0,3 promila.

W Żarkach na ul. Kościuszki  wyeliminowano z ruchu kolejnego bezmyślnego użytkownika dróg. Jadący samochodem marki Toyota 44- letni mieszkaniec Zagórza został przebadany na trzeźwość z wynikiem 0, 6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszyscy poza rowerzystą stracili już prawo jazdyi. Za popełnione czyny mężczyznom  grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych  i wysoka grzywna.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.