56. Małopolski Wyścig Górski

8 czerwca 2018 roku odbył się I etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego Trzebinia- Alwernia z metą w Rynku w Alwerni

Do rywalizacji w 56. Małopolskim Wyścigu Górskim przystąpiły 22 zespoły, w tym 10 składów z Polski. Liczący 125 zawodników peleton ustawił się w piątek tuż przed południem na starcie w Trzebini, skąd wyruszył na 130-kilometrową trasę wiodącą do malowniczej Alwerni.

Krótki odcinek zapętlony był częściowo wokół miejscowości startowej, zmuszając zawodników do dwukrotnego zmierzenia się z podjazdem w Myślachowicach, gdzie wyznaczona została premia górska im. Jana Góreckiego. Następnie na zawodników czekał jeszcze podjazd pod Łysą Górę, skąd podążyli w stronę mety.

Od samego początku kolarze narzucili wysokie tempo. Podejmowane były liczne próby ataków, ale żadna z grup nie była w stanie utrzymać się na czele. Dopiero po 40 kilometrach jazdy do przodu odskoczyli Petr Fiala (AC Sparta Praha), Artur Ershov (Marathon Tula) i Franz Schiewer (Triebwerk), którzy szybko uzyskali ponad minutę przewagi. Kontratakowali wówczas Robert Malik (CK Pribram Gastro), Mathieu Troude (France National Military) i Artur Jatczak (TC Chrobry Scott Głogów).

Kilometry szybko mijały. Przewaga prowadzącej trójki nad kontratakiem wzrosła do około 3 minut, a peleton tracił kolejną minutę. Czołówka między sobą rozegrała kolejne premie, aż w końcu do pracy w peletonie zabrały się ekipy Wibatech  7R Merx i PS Team Thuringen.

Na 25 kilometrów przed metą po kontrataku nie było już śladu, a strata peletonu spadła do niespełna minuty. Harcownicy starali się jak mogli, ale na 10 kilometrów do mety było po akcji, a o kolejności na mecie zadecydował finisz z grupy. Najszybszy okazał się Maciej Paterski z Wibatechu, wyprzedzając na kresce Pawła Cieślika z CCC i Kamila Zielińskiego z Huromu.

 WYNIKI

Małopolski Wyścig Górski 2018 | 1. etap – 8 czerwca: Trzebinia – Alwernia, 130km

Zwycięzca etapu: Maciej Paterski (Wibatech 7R Merx)

Lider klasyfikacji generalnej „Małopolska”: Maciej Paterski (Wibatech 7R Merx)

Lider klasyfikacji sprinterskie „Karmot”: Petr Fiala (AC Sparta Praha)

Lider klasyfikacji górskiej „Domin”: Petr Fiala (AC Sparta Praha)

Lider klasyfikacji młodzieżowej U23 „Chochołowskie Termy”: Jonas Gregaard Wilsly (Riwal Ceramicspeed)

Lider klasyfikacji drużynowej „Gazeta Krakowska”: CCC Sprandi Polkowice

 FOTORELACJA

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.