Nasi policjanci w 22 Biegu o Biegu Przełajowym o Nóż Komandosa

Już po raz dwudziesty drugi w Lublińcu zorganizowano Bieg o Nóż Komandosa im. Gen. Włodzimierza Potasińskiego.

Prestiżowa, międzynarodowa impreza sportowa, która odbyła się w dn. 06.10.2018r. zgromadziła ok. 850 zawodników przede wszystkim reprezentantów służb mundurowych.

Wśród biegaczy byli m.in. generał dywizji Wojska Polskiego Roman Polko i generał brygady Wojska Polskiego Jerzy Gut. Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie reprezentowali asp. Jan Brzeźniak i technik kryminalistyki i st.sierż. Katarzyna Kościelniak z Wydziału Prewencji.

Bieg jak sama nazwa wskazuje jest wyzwaniem na miarę komandosa i żeby mu sprostać trzeba mieć nie lada kondycję, dobre przygotowanie i dużą dawkę sportowego zacięcia. Katarzyna Kościelniak, jako jedyna policjantka z KPP Chrzanów wzięła udział w zawodach i po zaciętym pojedynku z żołnierzami ( kobietami) jednostek specjalnych Wojska Polskiego, Biura Ochrony Rządu, oddziałów specjalnych Straży Granicznej, Policji i innych służb zajęła wysokie miejsce.

Zawodnicy zmagali się nie tylko z dystansem 10 km, ale również z bardzo niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi  (wysoka temperatura powietrza oraz bardzo silny wiatr). Nie wszyscy zawodnicy zdołali ukończyć zawody.

Biegacze startowali z polany przy ul. Posmyk, po drodze mieli sporo podbiegów pod wzniesienia, a metę zlokalizowana została przy zbiorniku wodnym. Kobiety musiały przebiec dystans 5 km, a mężczyźni 10 km.

Cieszymy się, że nasi funkcjonariusze pokonali trasę i dotarli do mety. Gratulujemy samozaparcia i sportowego ducha i jesteśmy dumni, że nasza jednostka miała swoich przedstawicieli na tak renomowanej sportowej imprezie.