Niezależnie od naszego miejsca zamieszkania, powinniśmy dbać o to, aby nasze dzieci znały i stosowały się do najważniejszych zasad prawidłowego poruszania się po drogach. W tym celu najlepiej już od najmłodszych lat zapoznawać je z etapami przechodzenia przez jezdnię czy też przypominać o obowiązkowym zapinaniu pasów w aucie. Ponadto, warto również przyzwyczaić je do noszenia odblasków.

 

Bezpieczeństwo na drodze do szkoły

Nowy rok szkolny to niezwykle emocjonujący czas dla wszystkich uczniów, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prawdziwą nauką. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, najlepiej już przed pierwszymi lekcjami przekazać im najważniejsze informacje dotyczące ruchu drogowego. Przede wszystkim, dobrze jest wybrać się razem z nimi w okolice szkoły i wyczulić na ewentualne zagrożenia. Maluchom z pewnością przyda się szybki kurs ostrożnego przechodzenie przez pasy oraz reagowania na zmieniające się kolory świateł sygnalizacji. Ponadto, istotne jest również wyposażenie maluchów w elementy odblaskowe, które pomogą im być lepiej widocznymi na drodze. Warto wybrać takie odblaskowe akcesoria, które dodatkowo spodobają się dzieciom, dzięki czemu nigdy o nich nie zapomną.  

 

Czemu warto nosić odblaski?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nawet niewielki odblask znajdujący się na naszym ubraniu, może uratować nas przed poważnym wypadkiem. Gdy na drodze panują trudne warunki, droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. – Czas reakcji kierowcy jest także uzależniony od ubioru pieszego. Jeśli ma on na sobie ciemną odzież, a droga, którą się porusza, jest słabo oświetlona, kierujący pojazdem zauważy go w ostatniej chwili, czyli znajdując się od niego w odległości zaledwie 30-20 metrów. Jeśli pieszy posiada widoczny element odblaskowy, kierowca jest w stanie dostrzec sylwetkę pieszego o wiele wcześniej, bo będąc oddalonym od niego o około 130-150 metrów – tłumaczy specjalista sklepu kamizelkiodblaskowe.com.pl.

O tym, że noszenie odblasków gwarantuje znacznie większe bezpieczeństwo nie trzeba zatem nikogo przekonywać. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda osoba poruszająca się wieczorem w terenie niezabudowanym jest zobligowana do posiadania odblasków, bez względu na to, czy porusza się chodnikiem, poboczem czy krawędzią jezdni.     

 

Odblaskowe gadżety dla najmłodszych

Aby zachęcić dzieci do dbania o swoje bezpieczeństwo na drodze, warto zapoznać się z niezwykle szeroką ofertą odblaskowych dodatków zaprojektowanych specjalnie dla najmłodszych. Wybrane rodzaje odblasków odznaczają się doskonałą jakością wykonania oraz uniwersalnością. Świetnie sprawdzają się podczas codziennych powrotów do domu, a także na szkolnych wycieczkach poza miastem.  

Odblaski dla dzieci już od dawna przestały się kojarzyć z niemodnymi i brzydkimi gadżetami. Zarówno maluchy, jak i nastolatki z chęcią zakładają kamizelki odblaskowe, w których czują się swobodnie i mogą bez problemów uprawiać sport lub bawić się na świeżym powietrzu. Poszczególne modele kamizelek zachwycają wyrazistymi kolorami oraz pomysłowością projektantów – często na narzutkach pojawiają się bowiem znane i lubiane postaci z bajek. Jako dodatek do plecaków i toreb warto wybrać również breloki odblaskowe, wyposażone w efektowne diody – opowiada ekspert z kamizelkiodblaskowe.com.pl.        

Zastanawiając się nad tym, jak nauczyć dziecko bezpieczeństwa na drodze, dobrze jest rozpocząć edukację maluchów od kupienia im modnych, odblaskowych gadżetów. Dzięki nim, dzieci z pewnością będą widoczne na jezdni, bez względu na porę dnia i warunki atmosferyczne. Zabawny brelok lub wygodna kamizelka każdego dnia przypomną naszym pociechom o tym, jak prawidłowo poruszać się po drodze i przejściach dla pieszych.   

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.