Podpowiadamy, jak wybrać miejsce na przyjęcie weselne, aby pasowało ono do stylu ślubu i charakteru Młodej Pary.

Dzień ślubu to bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w ciągu całego życia. Nic zatem dziwnego, że przeważająca większość par przygotowuje się do opisywanej uroczystości przez nawet kilka lat. Zakup obrączek, sukni i garnituru ślubnego, wynajęcie orkiestry czy też samochodu ślubnego to tylko wybrane zadania, jakie czekają na każdą parę pragnącą zawrzeć związek małżeński. Niemniej jednak warto zauważyć, że tym, co wywiera niemalże największy wpływ na charakter zabawy weselnej jest sala, w której docelowo zorganizowane zostanie wesele. Jak zatem wybrać salę, by pasowała ona zarówno do stylu wesela, jak i charakteru Młodej Pary?

Po pierwsze: budynek, otoczenie i wnętrze sali

Charakter ślubu oraz sali weselnej do pewnego stopnia odzwierciedla charaktery przyszłych małżonków. Jedni z nas gustują w zabawach odwołujących się do klasycznych, polskich tradycji, natomiast inni decydują się na organizację wesela w stylu glamour. W pierwszej kolejności zastanów się więc, jakim stylem powinno się charakteryzować twoje wesele. Kiedy ustalimy już charakter uroczystości, zacznijmy poszukiwania odpowiedniej sali weselnej. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na sam budynek, jego otoczenie, jak również wnętrze, w którym docelowo będą bawili się goście weselni. Przykładowo jeśli pragniesz zorganizować ślub w stylu glamour, to świetnym rozwiązaniem będzie wynajem sali znajdującej się np. w małym pałacyku, którego otoczenie będzie stanowił elegancki ogród. Samo wnętrze również powinno odznaczać się elegancją i dopracowaniem.

Po drugie: względy praktyczne

Naturalnie nawet najpiękniejszy budynek nie będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom, jeśli do gustu nie przypadnie nam jego wielkość czy też wyposażenie. W związku z powyższym przed podpisaniem umowy koniecznie zwróć uwagę na:

- Wielkość sali

Sala powinna być na tyle duża, aby bez najmniejszych problemów pomieściła wszystkich gości weselnych. Poza tym powinno znaleźć się w niej miejsce dla orkiestry, a także parkiet umożliwiający swobodną zabawę.

- Menu i obsługa

Nigdy nie decyduj się na wynajem sali bez wcześniejszego zapoznania się z proponowanym menu. To ważne, gdyż jakość jedzenia i rodzaj potraw wywierają spory wpływ na humor zaproszonych gości. Równie ważna jest obsługa. Dowiedz się co konkretnie wchodzi w jej zakres.

- Klimatyzacja

Jeśli organizujesz wesele w miesiącu letnim, to koniecznie wybierz salę klimatyzowaną. W innym przypadku może się okazać, że bardzo wysoka temperatura panująca na zewnątrz da się we znaki gościom weselnym i skutecznie zniechęci ich do zabawy.

Po trzecie: poszukiwanie sali

Poszukując miejsca na zabawę weselną warto poszperać po forach ślubnych. W tematach omawiających zagadnienia związane z salami ślubnymi znajdziemy szereg informacji dotyczących zarówno samego wnętrza, jak i jakości obsługi czy też wyposażenia. Poza tym pomocna może się okazać platforma ślubna Wedding.pl. Można na niej znaleźć porady i inspiracje ślubne, a także wyszukać najlepszych usługodawców w swojej okolicy. Wystarczy wskazać konkretne miasto – np. Kraków: https://wedding.pl/sale-weselne/krakow.

Zdjęcie: Shutterstock

Komentarze   
-8 #1 Ryszard 2018-04-04 10:48
Zgadzam się, że dobór sali, gdzie będzie odbywało się przyjęcie weselne to sprawa priorytetowa. Moje wesele było dosyć spore, więc musieliśmy poszukać dużej sali, żeby każdemu było wygodnie. Oczywiście trzeba dokładnie zweryfikować co dane miejsce ma do zaoferowania. W naszym przypadku padło na Best Western Premier w Krakowie i byliśmy zadowoleni bo sala jest spora a i jakośc jedzenia i obsługi była na bardzo dobrym pozomie,
Cytować
-7 #2 Ania223 2018-04-05 10:47
Jak dla mnie najwazniejszy jest wybór sali weselnej, bo tam goście jak i młodzi spędzą całą noc. My wybralismy Chatę z Zalipia w sarnowie i okazało się, że był to najlepszy wybór. Miła obsługa, smaczne jedzenie i zabawa do rana sprawiły, że nasze wesele było bardzo udane.
Cytować
-7 #3 Karolka 2018-04-09 20:38
Wiadomo, że miejsce gdzie odbywa sie wesele jest bardzo ważne. My postawilismy na restauracje Instalacje art bistro w zamku ujazdowskim i okazało się, że to było idealne miejsce na nasze wesele. Wszystko udało się tak, jak sobie to zaplanowaliśmy.
Cytować
-5 #4 Lilia 2018-07-05 12:15
W sumie poza samą salą, która oczywiście powinna być wystarczająco przestronna, bardzo ważne są też dekoracje. Te przygotować może pracownia dekoratorska Dzika Róża - ja byłam zaskoczona efektem wszelkich prac. ;)
Cytować
-2 #5 Roberta 2018-08-14 12:51
Zależy jak duże chcemy to wesele, ja np. za 2 lata robię wesele w Instalacje Art Bistro w Warszawce i mam takie n 60 osób, bardziej przyjęcie i myślę, że wybrałam do tego miejsce idealne. Piękne, wykwintne, ogród przebudowany. jadam tam często, także, wiem że z jedzeniem mnie nie zawiodą. :D
Cytować
-2 #6 Ola 2018-10-08 01:24
my zrobilismy w Sali Bankietowej Venge, oni sie praktycznie zajeli cala reszta, cena jest od osoby :) i stawki zaczynaja sie juz od 99zl za os.
Cytować
-2 #7 Julka 2019-12-10 11:14
My mieliśmy wesele we wrześniu tego roku, w Hotelu Best Western Efekt Express i wyszło super - sala i pokoje dla gości naprawdę ładne, jedzenia ogromna ilość i przepyszne, a obsługa bardzo profesjonalna.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.