Portale rezerwacyjne odkąd pojawiły się na rynku, stanowią duże ułatwienie, zarówno dla przedsiębiorców prowadzących różnego typu działalności wymagające rezerwacji, jak i samych klientów. Nie ma się co dziwić ich popularności, ponieważ w dzisiejszym zabieganym świecie możliwość szybkiej rezerwacji pokoju jest dużym ułatwieniem.

Rezerwacje hoteli online

Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się portale, w których rezerwujemy miejsca noclegowe. Moda na tego typu usługi zaczęła się kilka lat temu, a firmy, które pierwsze zdecydowały się zaprojektować system rezerwacji hoteli są teraz światowymi gigantami i notują ogromne przychody. Wynajem pokoju hotelowych przez system rezerwacyjny zdobył tak wielką popularność dzięki ogromnej wygodzie dla użytkownika. Możemy bowiem zarezerwować pokój jaki nam się podoba w niemal dowolnym terminie, oczywiście pod warunkiem, że robimy to z dużym wyprzedzeniem. Rezerwacja hotelu przez internet ma też ekonomiczne zalety - możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ portale z rezerwacjami często stosują promocję i obniżają ceny wybranych pokoi. Nie można też pominąć kwestii bezpieczeństwa. Transparentny system wystawiania opinii hotelom sprawia, że nie mogą one już sobie pozwolić na niski standard usług, bo inaczej szybko wypadłyby z rynku. Praktycznie nie ma też możliwości, że zarezerwowany przez nas hotel nie istnieje, ponieważ zazwyczaj portale skrupulatnie sprawdzają obiekty, które są dostępne na ich stronach.

Wynajem krótkoterminowy

Również i wynajem krótkoterminowy stał się niesamowicie popularny w ostatnich latach. Posiadanie mieszkań w dużych i atrakcyjnych turystycznie miastach stało się jeszcze bardziej opłacalne. Wszystko dlatego, że na portalu pośredniczącym w tego typu usługach każdy właściciel mieszkania w dobrym punkcie miasta ma szanse na pozyskanie wynajmujących. Wynajem krótkoterminowy w zasadzie niewiele różni się od hotelowego. Tutaj także klienci przyjeżdżają przeważnie na kilka dni z zamiarem zwiedzenia okolicy. Jedną z różnic jest tylko fakt, że wynajmowane mieszkanie nie musi posiadać statusu hotelu. Właściciele lokali w popularnych miejscach nie mają problemu, by w sezonie zapełnić cały kalendarz. Ogromny popyt na tego rodzaju usługi spowodował nawet, że niektóre europejskie miasta, jak Barcelona, czy Praga już wprowadzają restrykcje mające na celu ograniczenie liczby turystów zatrzymujących się w prywatnych mieszkaniach. Trend jednak jest nieodwracalny i ciężko jest spodziewać się, by ludzie nagle zrezygnowali z udogodnień, do których są już przyzwyczajeni.

Rezerwacje hoteli online