wisla-krakow-zagra-na-wyjezdzie-z-chojniczanka

Wisła Kraków ma aktualnie serię 4 kolejnych meczów bez zwycięstwa na zapleczu Ekstraklasy. W najbliższej serii gier zawodnicy Białej Gwiazdy zmierzą się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Czy podopiecznym Jerzego Brzęczka uda się przełamać w rywalizacji z beniaminkiem? Co na ten temat sądzą zakłady bukmacherskie?

Chojniczanka Chojnice

Chojniczanka przystępowała do tego sezonu w roli beniaminka, dlatego też nic dziwnego, że ostatnie wyniki tego zespołu nie są najlepsze. Zakłady bukmacherskie spodziewały się walki tej drużyny o utrzymanie i obecnie wiele wskazuje, że właśnie z taką sytuacją będą musieli zmierzyć się zawodnicy Chluby Grodu Tura.

Chojniczanka ma aktualnie na swoim koncie 11 wywalczonych punktów po 11 rozegranych meczach. Ten dorobek byłby z pewnością o wiele lepszy, gdyby nie ostatnie słabe wyniki. Drużyna Chluby Grodu Tura ma na swoim koncie 4 kolejne spotkania bez zwycięstwa, ale 3 z nich miały miejsce w lidze. Trzeba przyznać, że nie mieli jednak w tym czasie łatwych przeciwników. Serię meczów bez zwycięstwa tego zespołu rozpoczęła Termalica, dalej zagrali z Podbeskidziem, a w ostatnim starciu przed przerwą na kadrę spotkali się z Zagłębiem Sosnowiec. Remis w tej ostatniej rywalizacji jest całkiem niezłym rezultatem, biorąc pod uwagę, jak wyglądało to spotkanie. Zagłębie Sosnowiec stworzyło sobie aż 31 sytuacji bramkowych, co jest jednym z najlepszych rezultatów w tym sezonie. Pomimo tego, Chojniczanka straciła tylko jedną bramkę w tej rywalizacji.

Tym samym zawodnicy faworyzowanej Wisły Kraków muszą się nastawić na to, że nie będą mieli łatwego zadania z pokonaniem bramkarza Chojniczanki. Drużyna z Chojnic ma na swoim koncie 4 kolejne mecze z wynikiem btts. Od początku tego sezonu można zauważyć, że Chluba Grodu Tura ma spore problemy w kontekście gry defensywnej. Chojniczanka do tej pory straciła aż 18 bramek, co jest drugim najgorszym rezultatem w całej stawce. Ofensywnie nie wygląda to najgorzej, ponieważ strzelają średnio powyżej jednego gola na mecz.

chojniczanka-chojnice-statystyki-superbet-zaklady-bukmacherskie

Chojniczanka Chojnice – statystyki:

  • Chojniczanka wygrała 2 z 3 ostatnich meczów domowych.
  • Drużyna z Chojnic ma na swoim koncie porażkę W ostatnim meczu przed własną publicznością.
  • Chluba Grodu Tura strzeliła gola w 4 ostatnich meczach domowych.
  • Chojniczanka ma serię 4 kolejnych spotkań bez zwycięstwa.
  • W 4 poprzednich meczach z udziałem tego zespołu padł wynik btts.

Wisła Kraków

Ostatnia forma piłkarzy Wisły Kraków to ogromne zaskoczenie dla kibiców tego zespołu, a także zakładów bukmacherskich. Analitycy spodziewali się, że Biała Gwiazda zwycięży w każdym z ostatnich 4 meczów ligowych. Zakłady bukmacherskie nie zawsze mają jednak rację, co najlepiej widać na podstawie statystyk. Wisła nie zwyciężyła w żadnym z ostatnich 4 meczów, pomimo tego, że była faworytem. Co więcej, zanotowała w tym czasie aż 3 porażki i dopiero w ostatnim meczu ligowym z Ruchem Chorzów wywalczyła jakikolwiek punkt.

Sytuacja Jerzego Brzęczka w klubie z Krakowa robi się coraz trudniejsza. Wisła na ten moment plasuje się na 7 miejscu w tabeli i po 11 rozegranych meczach ma wywalczone 17 punktów. Nie jest to jednak rezultat, jakiego spodziewali się kibice, ponieważ tracą aż 5 oczek do lidera, którym jest ekipa beniaminka. Pod kątem kadrowym bez wątpienia Wisła Kraków ma jeden z najlepszych składów na tym poziomie rozgrywek. W ostatnich latach na zapleczu Ekstraklasy można było się jednak wiele razy przekonać o tym, że skład nie gra i nawet najsilniejsze drużyny miały problemy z awansem. Analizując dotychczasowe spotkania tego zespołu, jestem wręcz pewny, że Wisłę Kraków czeka naprawdę trudne zadanie w kontekście walki o powrót do Ekstraklasy. Szczególnie jeśli Biała Gwiazda tak słabo będzie prezentować się w meczach wyjazdowych. Wisła aktualnie plasuje się dopiero na 10 pozycji po 5 rozegranych delegacjach. W dorobku tego zespołu znajduje się zaledwie 6 wywalczonych punktów, dlatego też nie ma wątpliwości, że w Chojnicach muszą się po prostu przełamać. W innym przypadku nie zdziwię się, jeśli dojdzie do zmiany trenera.

wisla-krakow-statystyki-superbet-zaklady-bukmacherskie

Wisła Kraków – statystyki:

  • Wisła Kraków straciła przynajmniej jedną bramkę w 4 poprzednich meczach ligowych.
  • Ostatnie czyste konto tego zespołu miało miejsce w domowej rywalizacji ze Skrą Częstochowa.
  • Wisła Kraków wygrała ostatnie spotkanie wyjazdowe z Chojniczanką.
  • Wisła Kraków przegrała 3 ostatnie mecze wyjazdowe w lidze.
  • Biała Gwiazda zanotowała wynik btts w 3 poprzednich delegacjach.

Zakłady bukmacherskie

Przed nami spotkanie dwóch drużyn, które w ostatnich tygodniach są wyraźnie bez formy. Analitycy zakładów sportowych zwracają jednak uwagę na fakt, że Wisła Kraków jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Prawdę mówiąc, nie zgadzam się aż z takimi przewidywaniami. Oglądałem ostatnie spotkanie Wisły Kraków z Ruchem Chorzów i wydaje mi się, że aktualnie nie jest to tak mocny zespół, jak przedstawiają to kursy na kolejne rywalizacje. Dodatkowo, Wiślacy od początku tej kampanii nie spisują się najlepiej w meczach wyjazdowych. Wisła ma na swoim koncie zaledwie 6 wywalczonych punktów po 5 starciach.

Chojniczanka jest z pewnością niewygodnym przeciwnikiem, o czym przekonały się inne zespoły, które celują w wywalczenie awansu. Mowa tutaj o takich ekipach jak Ruch Chorzów, Górnik Łęczna czy też Termalica i ŁKS. Żadna z tych ekip nie potrafiła wywalczyć kompletu punktów w rywalizacji z Chojniczanką Chojnice.

Moim zdaniem całkiem ciekawą propozycją na to spotkanie będzie typ z wynikiem btts. Chojniczanka w każdym z 9 ostatnich pojedynków o stawkę zdobyła przynajmniej jednego gola. Z kolei Wisła Kraków ma na swoim koncie 10 takich pojedynków, a wyjątkiem jest tutaj starcie z Sandecją Nowy Sącz w pierwszej kolejce. Mam wrażenie, że propozycja z wynikiem na bramkę obu stron, to najlepsza opcja na to spotkanie, ponieważ nie sądzę, że tak niski kurs na wygraną Wisły jest dobrym wyborem.

Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95