Dysponując wolnymi środkami warto rozważyć założenie lokaty i to na dłuższy okres. Często takie lokaty są znacznie wyżej oprocentowane od lokat krótkoterminowych. Zyski są większe i nie trzeba stale śledzić ofert bankowych związanych z lokatami. Lokaty długoterminowe są efektywnym narzędziem konsekwentnego oszczędzania. Chronią pieniądze przed częstymi zmianami naszych decyzji i rynkowej sytuacji. Przed wyborem lokaty długoterminowej warto zapoznać się z naszym najnowszych rankingiem.

Lokata Rentierska Gold XI

Mogą ją założyć uczestnicy promocji zarówno w placówkach banku jak i przez internet. Oferta skierowana jest do osób dysponujących kwotą powyżej 150 000 zł. Jej oprocentowanie to 3,25%. Może być założona na 3 lata, jednak zerwanie lokaty w ciągu pierwszego roku obniża oprocentowanie do poziomu 1%.

Depozyt Plus Toyota Bank

Lokatę można założyć na okres od dwóch do trzech lat. Przez cały okres trzeba być użytkownikiem konta osobistego w Toyota Banku. Oprocentowanie jest na poziomie 3,05%. Minimalna kwota depozytu to 5 000 zł.

Lokata MAXI Bank Pocztowy

Otwierana jest na okres trzech lat. Lokata jest dostępna w ramach Pocztowego Konta ZawszeDarmowego. Bez posiadania konta osobistego oprocentowanie lokaty nieznacznie spadnie do poziomu 2, 8%. Wystarczy dysponować kwotą 500 zł. Odsetki są wypłacane na rachunek co miesiąc. Lokata ma charakter progresywny. Oprocentowanie w pierwszym kwartale wynosi od 1, 2% zaś w ostatnim do 5%. Zatem średni poziom kształtuje się na poziomie 3%.

Lokata Standardowa Credit Agricole

Skierowana jest do posiadaczy konta w banku Credit Agricole. Oprocentowanie na poziomie 3% dotyczy tylko nowych środków stanowiących nadwyżkę nad saldo depozytów klienta w banku na dzień 31 lipca 2015 r. Wystarczy dysponować kwotą 1000 zł, jednak od 50 000 zł istnieje możliwość negocjowania oprocentowania lokaty.

Warto zakładać lokaty długoterminowe, ponieważ banki oferują przy nich lepsze warunki. W wielu przypadkach istnieje możliwość ustalenia indywidualnego oprocentowania. Zyski z lokat długoterminowych dla wielu stanowią jedyne źródło utrzymania. Z tego powodu na rynku bankowym istnieje wiele ofert lokat rentierskich. Każdy może pomnażać swoje oszczędności na lokatach o długich terminach zapadalności. Lokaty długoterminowe generują znaczne zyski przy niskim nakładzie czasu.

Więcej informacji na temat aktualnych ofert banków znajdziesz na oszczednoscionline.pl