Bardzo często jest tak, że mamy na swoim koncie kilka zadłużeń. Ci, którzy nie radzą sobie z kilkoma ratami w miesiącu powinni znaleźć inne rozwiązanie i dowiedzieć się jakie możliwości daje nam kredyt konsolidacyjny.

Za pomocą takiego kredytu możemy spłacić nie tylko kredyt gotówkowy, debet na karcie lub kredyt na budowę domu, ale możemy również, w zależności od oferty pozostałą część przeznaczyć na dowolny cel. Kredyt konsolidacyjny to inaczej mówiąc połączenie kilku zobowiązań w jedno – zazwyczaj z dłuższym okresem spłacania i nowym oprocentowaniem. Takie rozwiązanie ma zapewne bardzo wiele korzyści. Po pierwsze nie musimy pamiętać o kilku terminach spłat, tylko zamienia się w jedną. Możemy wyróżnić dwa rodzaje konsolidacji kredytów:

  • Kredyt konsolidacyjny hipoteczny - jest skierowany do osób, które posiadają hipotekę i chcą zmniejszyć ratę kredytów, odciążając tym samym budżet domowy. Jest przyznawany na wyższe sumy, oraz dłuższy okres.
  • Kredyt konsolidacyjny gotówkowy - bank w tym  przypadku nie wymaga zabezpieczenia ale kredyt przyznawany jest na niższą kwotę i krótszy okres.


Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Klient zostaje bardzo szczegółowo prześwietlony, jeżeli chce uzyskać kredyt konsolidacyjny. Kredytodawca sprawdzi wypłacalność klienta, płynność finansową, a przede wszystkim zajmie się gruntowną analizą spłacania wcześniejszych rat. Ważne jest coś innego – czy dana osoba ma relatywnie dobrą historię w BIK, tzn. czy w przeszłości rzetelnie wywiązywała się ze spłaty długów. Przy większych zobowiązaniach brana jest również pod uwagę hipoteka, jako zabezpieczenie dla banku.  Bardzo ważne jest również szczegółowe przygotowanie dokumentacji związanej z kredytami spłacanymi aktualnie w innych bankach. Procedury i formalności podczas ubiegania się o kredyt konsolidacyjny nie należą do najłatwiejszych, ale po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, można odetchnąć z ulgą, że konsolidacja się udała i warto było z niej skorzystać.

Aby ułatwić zadanie wyszukiwania ofert bankowych, przygotowaliśmy kilka propozycji najbardziej opłacalnych obecnie kredytów konsolidacyjnych.

Zdecydowanie bankiem wyróżniającym się na tle konkurencji w lipcu 2015 jest Alior Bank razem z ofertą kredytu konsolidacyjnego, bez dodatkowych zabezpieczeń nawet do 150 tys. zł, oprocentowanie równe 5%.

Na drugim miejscu naszego rankingu znajduje się kredyt konsolidacyjny w mBanku z maksymalnym okresem kredytowania nawet 84 miesiące. Bank zapewnia również dodatkową gotówkę na dowolny cel.

Kolejną interesującą propozycją banku jest kredyt konsolidacyjny w Getin Banku, gdzie bardzo sprawnie załatwimy wszystkie formalności i mamy możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych.

Zatem jeżeli masz kilka zobowiązań na swoim koncie i chcesz ułatwić sobie tą sytuację, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Dopóki ktoś wywiązuje się ze swoich zobowiązań i ma możliwość skorzystania z pomocnego kredytu konsolidacyjnego, to powinien to zrobić, zanim wpadnie w pętlę zadłużenia, z której nie będzie miał możliwości się wydostać.

Polecamy również sprawdzić pełny ranking kredytów konsolidacyjnych na konta-oszczednosciowe.blogspot.com.