Konferencja w Warszawie o potrzebach osób żyjących z demencją 19 września

W Alwerni rusza ważna konferencja poświęcona osobom zmagającym się z demencją. To wyjątkowa okazja, by poznać wyzwania i potrzeby tych mieszkańców oraz dowiedzieć się, jak poprawić ich codzienne życie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wsparcia.
- Alwernia zaprasza na wydarzenie o wsparciu dla osób z demencją
- Debata o modelu wsparcia dla seniorów i chorych na demencję
Alwernia zaprasza na wydarzenie o wsparciu dla osób z demencją
Już 19 września 2025 roku w Warszawie odbędzie się wyjątkowa konferencja dedykowana osobom żyjącym z zespołem otępiennym. Organizatorzy – Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Alzheimer Polska – przygotowali program pełen merytorycznych wystąpień i dyskusji. Spotkanie potrwa od godziny 11:00 do 15:00 i będzie miało miejsce w siedzibie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich przy ulicy Długiej 23/25.
To wydarzenie wpisuje się w obchody światowego miesiąca choroby Alzheimera, który przypada na wrzesień. W trakcie konferencji eksperci przedstawią aktualne wyzwania, jakie stoją przed osobami dotkniętymi demencją oraz ich rodzinami, a także omówią dostępne formy wsparcia i opieki.
Debata o modelu wsparcia dla seniorów i chorych na demencję
Drugą część spotkania wypełni debata pod hasłem „Model koordynowanego wsparcia w Polsce?”. Wezmą w niej udział przedstawiciele kluczowych ministerstw: Zdrowia, Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ds. Polityki Senioralnej. Dołączą również eksperci i praktycy zajmujący się codzienną organizacją opieki nad osobami z demencją.
Rozmowy skupią się na możliwościach usprawnienia systemu pomocy, aby lepiej odpowiadał na potrzeby tej grupy mieszkańców. To szansa na wymianę doświadczeń i wypracowanie rozwiązań, które mogą realnie wpłynąć na jakość życia chorych oraz ich bliskich.
Zainteresowani udziałem powinni zgłaszać się odpowiednio wcześniej – szczegóły dotyczące zapisów można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Alwerni.
Na podstawie: Urząd Miejski w Alwerni
Ostatnie Artykuły

Seniorzy z Chrzanowa staną na scenie i pokażą, że moda nie ma wieku

Balaton dostał świeży zastrzyk ryb, ale wędkarze muszą jeszcze poczekać

Powiat chrzanowski znów szuka organizacji, która działa dla innych najskuteczniej

Trzebinia z miejscem przy stole o pieniądzach na rozwój regionu

Kalambury w Bibliotece rozruszały wyobraźnię seniorów z Trzebini

Joga pod śliwami w chrzanowskiej bibliotece - wraca wiosenny oddech

Geodeci weszli w teren w Babicach i sprawdzą dane wielu działek

AI kontra pisarze - młodzi twórcy dostaną lekcję odwagi

Ptasi śpiew pod lupą - wiosenne warsztaty uczą patrzeć uważniej

Strażacy z Babic mieli pełne ręce pracy – większość wezwań nie dotyczyła pożarów

W Kosówkach rusza szydełkowa pracownia pełna pomysłów

Chrzanów stawia na dzielnicowych - w grze tytuł i 1000 zł

Siersza nadal w systemie – w Chrzanowie padły ważne deklaracje o elektrowni

Fundacja LOTTO otwiera granty na sport i edukację z trzema terminami naboru
Przydatne dane teleadresowe
- Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno‑Wychowawczego w Chrzanowie - kontakt, godziny, informacje
- Starostwo Powiatowe w Chrzanowie - kontakt, godziny, informacje
- Wodociągi Chrzanowskie w Chrzanowie - kontakt, godziny, informacje
- Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna w Chrzanowie - kontakt, godziny, informacje
- Urząd Statystyczny w Krakowie, Oddział w Chrzanowie - kontakt, godziny, informacje
- Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie - kontakt, godziny, informacje
