Grecja to przepiękny kraj, w którym można zobaczyć i zwiedzić wiele bardzo starych zabytków, ale też cieszyć się niezwykłymi krajobrazami, czystymi plażami i dostępem aż do czterech mórz: Morza Jońskiego, Śródziemnego, Kreteńskiego oraz Egejskiego. Niestety, wybierając się na wakacje często brakuje nam czasu na to, aby zobaczyć całą Grecję. Aby poznać ją dokładnie trzeba wybrać się do tego kraju przynajmniej kilka razy!

Część kontynentalna i wyspy

Planując wakacje w Grecji do wyboru mamy albo część kontynentalną, albo wyspy, a dokładnie lot na jedną z wysp. Wybierając część kontynentalna, koniecznie trzeba zobaczyć przepiękne Ateny, czy też saloniki. Jednak, wiele osób wybiera podróż na otaczające Grecje wyspy, a wybierać jest w czym! Do Grecji przynależy aż 2500 wysp, z czego aż 165 jest zamieszkałych. Do najważniejszych, na które każdego roku przylatuje naprawdę wielu turystów to kreta, Dodekanez, Cykady oraz Wyspy Jońskie. Jeżeli chodzi o te ostatnie, to jest ich 7. Największa z nich to Kefalinia, na drugim miejscu Korfu, a na trzecim Zakintos. Oczywiście pośród wysp jońskich popularna jest Itaka, chociaż turyści z ogromna chęcią decydują się na Zakyntos – wyspę na której znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż na świecie: plaża wraku.

Urlop w Grecji? Podpowiadamy najciekawsze miejsca!

Wybór miejsc na wakacje w Grecji jest bardzo duży. Przychodzi jednak czas, aby w końcu się na coś zdecydować. Poniżej przestawiamy kilka miejsc, które zachwycają pięknem krajobrazu i klimatem.

Po pierwsze, Ateny. Ateny to fascynujące miejsca dla wszystkich tych osób, które chcą poznać niezwykłą historię Grecji. Znajdziemy tak starożytne ruiny, mnóstwo muzeów, ale też dostrzec można połączenie dwóch światów: europejskiego i orientalnego.

Po drugie, Kreta. Jedna z najpiękniejszych wysp z pięknymi plażami i szafirowym odcieniem morza. Aby uniknąć bardzo dużych ilości ludzi w sezonie, warto wybrać plaże znajdujące się wzdłuż zachodnich i wschodnich brzegów wyspy.

Po trzecie, Santorini. Klify, a na. Nich wioski w kolorach bieli i błękitu robią ogromne wrażenie! Santorini jest jedną z wysp Cyklad. Jest to idealne miejsce dla osób, które lubią wypoczywać w naprawdę urokliwych okolicznościach krajobrazu.

Po czwarte, Meteory. Niezapomniane widoki i doznania? Wycieczka na szczyt do zespołu klasztorów prawosławnych? Jeżeli właśnie tego ci potrzeba, Meteory będą doskonałym miejscem na wakacje w Gracji!

Po piąte, Zakyntos. Jeżeli fascynują się najpiękniejsze plaże, piękny piasek, błękitna woda i chciałbyś zobaczyć jedną z najpiękniejszych plaż na świecie, która często zdobi okładki przewodników, w takim razie ta wyspa jest idealna! Na tej niewielkiej wyspie możesz wypożyczyć łódź, motorówkę, kłady i rowery, aby poznać ją dokładnie zarówno od strony lądu, jak i morza!

Po szóste, Delfy. Idealne miejsce dla tych, którzy interesują się wykopaliskami i historia. To miejsce, w którym przez wieki funkcjonowała delficka wyrocznia, do której kierowali swe kroki władcy Grecji prosząc o rady. Miejsce charakteryzujące się absolutną wyjątkowością! To prastare miasto zachwyca! Znajduje się tam również znane muzeum archeologiczne - wypoczynek w Grecji może być zarówno przyjemny jak i pożyteczny!

Z całą pewnością urlop w Grecji będzie udany i zostanie zapamiętany na długo. Pyszne jedzenie, mili ludzi, przyjemny klimat i piękne plaże – wszystko to sprawi, że wakacje będzie można zaliczyć do naprawdę udanych! Jeżeli jeszcze nie byłeś w Grecji, pomyśl nad kupnem wycieczki. Ceny nie są bardzo wysokie, a wrażenie niezapomniane!

Wakacje w Grecji – na co się zdecydować?

Komentarze   
0 #1 Jola 2019-05-20 09:26
Byłam na Krecie i urzekła mnie ta grecka wyspa. Lot nie trwał długo więc jak ktoś nie lubi mocno latać samolotem to myślę, że te 2,5 godziny na spokojnie wytrzyma. Plaże mają tam duże i ładne, szczególnie Elafonisi z różowym piaskiem.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.