W poniedziałek burmistrz Jarosław Okoczuk oraz Dariusz Wilk, prezes zarządu działającej w Trzebini spółki Atagor, zasadzili drzewka. Okazją do sadzenia było przypadające 10 października Święto Drzewa.

drzewko

Burmistrz Jarosław Okoczuk i Dariusz Wilk, prezes zarządu Atagor sp. z o.o.

Dbałość o środowisko naturalne jest obowiązkiem każdej gminy. Trzebinia od lat wspiera i angażuje się w proekologiczne działania. Tym razem wspólnie z firmą Atagor postanowiła sadzić drzewa.

Trzebińska spółka kupiła około 70 sadzonek i przekazała je gminie. Na prośbę lokalnych pszczelarzy zakupiono miododajne gatunki, między innymi wiśnie i derenie.

Pierwsze drzewa symbolicznie wkopali w ziemię burmistrz Jarosław Okoczuk oraz Dariusz Wilk, prezes zarządu Atagor sp. z o.o. - firmy, zajmującej się produkcją i dystrybucją różnego rodzaju materiałów i technologii dla energetyki, gazownictwa i chemii.

drzewko1

Nowe drzewa posadzono m.in. w rejonie budynku Urzędu Miasta w Trzebini przy ul. Narutowicza

- Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć akcję. To fajna inicjatywa. Ludzie szukają zieleni. Teren porośnięty drzewami jest dużo atrakcyjniejszy dla mieszkańców – podkreśla prezes Dariusz Wilk, który prywatnie jest wielkim pasjonatem roślin. Firma, którą kieruje, angażuje się także w inne proekologiczne działania. Niedawno na dachu swojej hali w Trzebini zamontowała panele fotowoltaiczne, dzięki czemu znacznie ograniczyła emisję dwutlenku węgla.

drzewko2

 Nowe nasadzenia to część większej ekokampanii, zaplanowanej w najbliższych miesiącach przez gminę Trzebinia