Gotowy jest Raport o Stanie Gminy za 2018 rok. Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini, przekazał dokument radnym podczas piątkowej sesji.

raport do netu

Burmistrz Jarosław Okoczuk podczas sesji zaprezentował pokrótce Raport o Stanie Gminy za 2018 rok

Raport opracowano zgodnie z wprowadzoną w ubiegłym roku nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym. Nowe przepisy zobowiązują burmistrza, by co roku, do 31 maja, przedstawił Radzie Miasta takie sprawozdanie.

Dokument podsumowuje działalność samorządu gminnego za miniony rok. Obejmuje przede wszystkim realizację polityk, programów, strategii, uchwał rady miasta.

- Nie sposób było ująć wszystkich podejmowanych działań. Raport daje wgląd do strefy ustrojowej, społecznej, oświatowej, informacyjno-promocyjnej, kulturalnej, gospodarki mieniem komunalnym, gospodarki gruntami, planowania przestrzennego, bezpieczeństwa publicznego. Dane przedstawiono w sposób jak najbardziej syntetyczny – mówi Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

Pełna treść dokumentu dostępna jest na stronie internetowej gminy www.trzebinia.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Na kolejnej sesji Rady Miasta Trzebini (w czwartek, 27 czerwca) odbędzie się debata w sprawie raportu. Poza radnymi mogą wziąć w niej udział również zainteresowani mieszkańcy.

- Zgodnie z art. 28aa ust.7 ustawy o samorządzie gminnym mieszkaniec, który chciałby zabrać głos podczas debaty, winien złożyć do Przewodniczącego Rady Miasta Trzebini pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób. Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego zgłoszenia. W debacie może wziąć udział 15 mieszkańców – informuje Anna Kawala, sekretarz gminy.

Zgłoszenia należy dokonać do 26 czerwca 2019 roku, do godz. 15.00 w siedzibie Biura Rady: Trzebinia, ul. Rynek 18, II piętro.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.