2 000 000 zł otrzymała Gmina Trzebinia na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w mieście. Obiekt ma być gotowy w pierwszym kwartale przyszłego roku.

wizualizacja

Tak ma wyglądać nowa siedziba OSP Trzebinia i pogotowania ratunkowego. Autor wizualizacji: Pracownia Projektowa „PIK” z Żor

Aktualnie druhowie z Trzebini mają do dyspozycji jedynie dwustanowiskowy garaż na tyłach urzędu miasta oraz pomieszczenia w budynku, który kiedyś należał do osób prywatnych i pełnił funkcję domu mieszkalnego. Przez wiele lat remizę wciąż im tylko obiecywano. Burmistrz Jarosław Okoczuk od słów przeszedł do konkretów. Dzięki wsparciu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, premier zdecydował o przyznaniu Trzebini 2 000 000 z rezerwy ogólnej budżetu państwa na realizację inwestycji.

wizyta w KPRM

W obecności sekretarza stanu w KPRM, szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztofa Kubowa, umowę podpisali wojewoda Łukasz Kmita oraz burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk

Umowę potwierdzającą przyznane dofinansowane podpisali w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – w obecności sekretarza stanu w KPRM, szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztofa Kubowa – wojewoda Łukasz Kmita oraz burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk.

- Bezpieczeństwo mieszkańców to dla mnie priorytet. Dzięki tej inwestycji usprawnimy pracę naszych druhów z centrum – mówi burmistrz Jarosław Okoczuk. I dodaje:

- Gotowy mamy projekt i ruszamy z pracami. W poniedziałek, podczas sesji nadzwyczajnej chcę dokonać niezbędnych zmian w budżecie gminy, które umożliwią nam jak najszybsze rozpisanie przetargu na realizację zadania.

Budynek ma być gotowy w pierwszym kwartale 2024 roku. Poza pomieszczeniami dla OSP znajdzie się tam miejsce dla podstacji pogotowia ratunkowego oraz sztabu zarządzania kryzysowego. Obiekt stanie w centrum miasta, na działce w rejonie komisariatu policji.

osp

Aktualnie druhowie z Trzebini mają do dyspozycji jedynie dwustanowiskowy garaż na tyłach urzędu miasta oraz pomieszczenia w budynku, który kiedyś należał do osób prywatnych