W piątek w Oświęcimiu przekazano umowy dla partnerów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach inicjatywy LEADER. Z rąk marszałka Witolda Kozłowskiego oraz Iwony Gibas z zarządu województwa odebrali je burmistrz Jarosław Okoczuk oraz Adam Potocki, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury.

promesa1 na stronę

Burmistrz Jarosław Okoczuk odbiera promesę na dofinansowanie budowy boiska w Lgocie 

Trzebinia pozyskała dofinansowanie w wysokości 127 tys. zł na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z ogrodzeniem w Lgocie. Nowy obiekt sportowy we wsi powstanie jeszcze w tym roku. To dobra wiadomość dla mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Sołectwo zyska wreszcie boisko, którego tak bardzo brakowało.

Dodatkowo Trzebińskiemu Centrum Kultury przyznano 309 tys. zł na modernizację i wyposażenie Trzebińskiego Centrum Rozrywki w Myślachowicach i stworzenie tam Ambasady Kreatywnej Sztuki i Piękna.

promesa2 na stronę

Są też pieniądze na doposażenie Trzebińskiego Parku Rozrywki w Myślachowicach. Promesę odebrał dyrektor TCK Adam Potocki

- Cieszę się, że możemy dziś w Oświęcimiu przekazać Państwu kolejne umowy w ramach inicjatywy LEADER. To jedno z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych narzędzi rozwoju obszarów wiejskich, które wykorzystujemy w Europie od prawie 20 lat. Inicjatywa ta służy aktywizacji i wsparciu, ma być realną pomocą i zachętą dla mieszkańców. Zależy nam, by przedstawiciele lokalnych społeczności aktywnie włączali się w proces oddolnego podejmowania decyzji i działań mających na celu poprawę jakości ich życia. To właśnie ludzie, społeczność lokalna jest najważniejszym ogniwem tego procesu – mówił podczas uroczystości marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

promesa3na strone

Podczas uroczystości w Oświęcimiu