Regeneracja filtrów DPF

Powszechnym problemem dotykającym auta z silnikiem diesla jest zapychanie filtra cząstek stałych. Problem ten objawia się poprzez spadek wydajności silnika, obfite dymienie czy wyczuwalny zapach spalin. Nie oznacza to jednak konieczności wymiany filtra, ponieważ branża motoryzacyjna oferuje lepsze rozwiązanie – regeneracja filtra DPF.

Bosch Service Pawlik to zlokalizowany w Stalowej Woli serwis, w którym można skorzystać z usługi regeneracji. Pracownicy zajmujący się filtrami cząstek stałych dokładnie zbadają Twój podzespół, a wykorzystają do tego celu kamerkę endoskopową, która pozwala sprawdzić stan filtra od wewnątrz. Jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne powodują, że przeprowadzenie regeneracji staje się niemożliwe, a wtedy konieczna jest wymiana tego elementu na nowy. BS Pawlik to serwis, który do czyszczenia DPF wykorzystuje bezpieczną, a zarazem skuteczną metodę, jaką jest czyszczenie hydrodynamiczne – polega ono na zastosowaniu wody pod ciśnieniem oraz środków chemicznych. Dzięki takiej mieszance zgromadzone we wnętrzu filtra nagar, sadza i popioły są wypłukiwane. Co więcej, woda nie naraża podzespołu na uszkodzenia jak w przypadku mycia ultradźwiękowego czy wypalania. Decydując się na regenerację w ASO, zyskujesz także 2-letnią gwarancję bez limitu kilometrów, a także raporty z przeprowadzonych przed i po wykonanej usłudze testów.

Za regenerację filtra cząstek stałych zapłacisz mniej niż za wymianę tego podzespołu. Koszt filtra DPF to wydatek z rzędu 1300 – 1500 złotych w przypadku popularniejszych modeli, do nawet 4-5 tysięcy dla aut z wyższej półki. Czyszczenie filtra DPF Citroen, Audi czy BMW w Bosch Service Pawlik pozwala na przywrócenie parametrów starego filtra do niemalże fabrycznych wartości. Co więcej, możesz skorzystać z tej usługi, nie wychodząc nawet z domu. Firma działa wysyłkowo i może zamówić dla Ciebie kuriera – do Twoich obowiązków należy jedynie demontaż filtra i zapakowanie go. W ciągu 1-2 dni roboczych trafi on z powrotem do klienta, a wraz z nim wszelka dokumentacja.

Nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Szybkie działanie pozwoli Ci zaoszczędzić kilkutysięcznych wydatków, a Twoje auto znowu będzie mogło bezproblemowo poruszać się po drodze. Regularna diagnostyka i czyszczenie filtra DPF zapobiegają także rozprzestrzenianiu się problemu na inne podzespoły samochodu.

Regeneracja filtra DPF