Ostatni weekend wakacji w Trzebini obfitował w tyle różnorodnych wydarzeń, że nie sposób było odwiedzić je wszystkie. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z tych imprez. 

I rajd myslachowice

Start I Rajdu Myślachowickiego, fot. z profilu FB Szkoły

W piątek 31.08.2018 r. w Dworze Zieleniewskich Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia zorganizowało spotkanie dawnych i obecnych działaczy, członków i sympatyków “Solidarności”. Jednym z jego ważniejszych akcentów były występy artystyczne i wspólne śpiewanie utworów z okresu solidarnościowego.

spotk solid 2018 2 640x360

Uczestnicy spotkania solidarnościowego, fot. ze strony organizatora

Relacja dostępna jest na stronie organizatora

 

Spragnieni sportowych wrażeń mogli uczestniczyć w sobotę 1 września 2018 r. w I Myślachowickim Rajdzie Rowerowym pod Honorowym Patronatem Burmistrza Trzebini pn. „100 uczestników na 100-lecie Niepodległej". Rajd zorganizowano w ramach projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch" - z grantu Fundacji Tesco "Decydujesz Pomagamy", uzyskanego przez szkołę w Myślachowicach.

 RAjd Myślachowice

Start I Rajdu Myślachowickiego, fot. z profilu FB Szkoły

W ten sam dzień atrakcje dla mieszkańców przygotowali też druhowie z dwóch trzebińskich OSP: Straż Pożarna w Sierszy obchodziła Jubileusz 110-lecia działalności jednostki, natomiast w Płokach odbył się IV Piknik Strażacki (relacja na profilu facebook TCK).

 fot. Agnieszka Spuła

 

W niedzielę 2.09.2018 r. na stadionie MKSu w Trzebini można było wziąć udział w akcji charytatywnej "Sportowa Trzebinia vol.1", zorganizowanej na rzecz dzieci - Kamila i Julki. W programie znalazły się m.in. mecze piłki nożnej i maraton zumby.

 plakat MKS 02.09.2018

 

W tym samym dniu w Dworze Zieleniewskich Fundacja Energetyk zorganizowała imprezę pn. "Dobre chwile z muzyką i poezją", podczas której można było spotkać się z chrzanowską poetką Kasią Miarczyńską oraz chrzanowskim pieśniarzem Piotrem Kłeczkiem. Podczas imprezy przeprowadzono aukcję i zbiórkę publiczną na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych a także na zakup sprzętu medycznego.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.