Za nami kolejne spotkanie z Bike Atelier MTB Maratonem w Chrzanowie, teraz czekamy na rowerowe atrakcje, zaplanowane w dniach 20 i 21 maja 2023 r. w Trzebini.

2023 foto na trasie chrzanow trzebiania babice

W niedzielę 14 maja uczestnicy wydarzenia wystartowali z centrum Chrzanowa, mając do dyspozycji cztery różne dystanse. 

Piasek, słońce i dobre tempo

- Trochę mnie straszyli ostrymi zjazdami i to faktycznie się sprawdziło, ale trasa bardzo fajna! Jestem zadowolona, naprawdę super – komentowała na mecie Ania, jedna z uczestniczek wydarzenia. Wtórowali jej inni zawodnicy. - Ciężko, bardzo ciężko. Ale nie mam na co narzekać. Bardzo piaszczyście było dzisiaj, co na pewno można zaliczyć do sporych trudności.

Gospodarzami drugiej edycji wydarzenia byli tym razem Powiat Chrzanowski, gminy Trzebinia, Chrzanów i Babice. Już w ubiegłym roku ta lokalizacja przypadła do gustu zawodnikom, więc i tym razem dopisała frekwencja.

- Na trasę wyjechało prawie 750 fanów kolarstwa górskiego, do tego w miasteczku wyścigu rywalizowało prawie 80 najmłodszych zawodników, zarówno na rowerkach biegowych jak i nieco poważniejszym sprzęcie. To udowadnia, że nasze wydarzenia skierowane są do całych rodzin i stały się doskonałym sposobem na aktywne spędzenie czasu. Liczymy, że podczas kolejnych edycji będzie Was jeszcze więcej – mówi Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu.

Najdłuższy z dystansów wymagał przejechania 60 kilometrów, nieco łatwiej było na trasie HOBBY gdzie na uczestników czekało 40 kilometrów wyznaczonej ścieżki. W wersji rodzinnej i na dystansie MINI organizatorzy przygotowali trasę o długości 20 kilometrów.

- Cieszymy się, że tak wiele osób przyjechało do nas i ma okazję poznać atrakcje turystyczne Chrzanowa i okolic, bo tutaj mamy naprawdę przepiękne trasy rowerowe – mówi Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa. - Ja jestem wielkim zwolennikiem aktywnego trybu życia i staram się również promować taki styl wśród mieszkańców.

2023 zawodnik na trasie chrzanow trzebiania babice

Nie tylko dla zawodowców

- Kluczem jest regularność w treningu i sumienność. Od 10 lat się tym zajmuję, więc już mi weszło w krew – podsumowuje Jakub Żurek, pierwszy w klasyfikacji open na dystansie PRO. Warto jednak podkreślić, że na starcie pojawiają się nie tylko regularnie trenujący zawodnicy, ale również Ci, którzy chcą spróbować nowej przygody, potrzebują zastrzyku adrenaliny lub zwyczajnie szukają sposobu na spędzenie wolnego czasu.

- Tutaj nie ma ograniczeń, każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy uczestników, którzy pojawiają się u nas od wielu lat. Zaczynali na krótkich dystansach, obecnie jeżdżą te najdłuższe. Są osoby, które przerzuciły się z innych dyscyplin sportowych lub mają wybrane 2-3 lokalizacje blisko swojego miejsca zamieszkania i tam startują regularnie – wyjaśniają organizatorzy.

Klasyfikacja mieszkańców powiatu chrzanowskiego

Dla uczestników maratonu przygotowano osobną klasyfikację mieszkańców powiatu chrzanowskiego, którzy mogli się wykazać na każdym z czterech dystansów. I tu frekwencja nie zawiodła.

- Aura wyśmienita, frekwencja spora, więc zdecydowanie jesteśmy zadowoleni. Powiat chrzanowski jest na tyle urozmaicony i bogaty w atrakcje, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – komentował na mecie Andrzej Uryga, starosta chrzanowski.

Wśród współorganizatorów znalazła się również Trzebinia. To właśnie tam przed rokiem odbywał się start maratonu, a władze miasta podkreślają, jak ważny jest dla nich sport. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Przed rokiem startowaliśmy właśnie w Trzebini, teraz jesteśmy w Chrzanowie, ale wszyscy angażujemy się w to wydarzenie. Trzebinia miastem sportu, to nasze naczelne hasło i oczywiście zaliczają się do tego również wyścigi rowerowe – podsumowuje Anna Kawala, sekretarz miasta.

2023 lesny odcinek trasy chrzanow trzebiania babice

Dołącz do uczestników maratonu

Łącznie w sezonie 2023 zaplanowano aż 9 edycji. Już za 2 tygodnie kolejne spotkanie z MTB, tym razem maraton przeniesie się do Tarnowskich Gór. Rejestracja zawodników i szczegóły znajdują się na www.bikeateliermaraton.pl.

Rowerowy weekend nad "Balatonem" - Małopolska MTB Tour

W najbliższy weekend miłośnicy kolarstwa mogą wziąć udzial w wydarzeniu, zaplanowanym w trzebini na Ośrodku Rekreacyjnym BALATON (Trzebinia, ul. Świętego Stanisława). W sobotę 20.05.2023 r. zaplanowano wyścigi dla najmłodszych, koncert zespołu ENEJ i mnóstwo konkursów i zabaw w miasteczku plenerowym. Drugiego dnia Małopolska MTB Tour odbędzie się maraton MTB na trzech dystansach. Idealna propozycjach dla tych, którzy kochają jazdę w terenie oraz dla chcących spróbować nowej przygody. Na uczestników maratonu MTB, poza oznakowanymi i zabezpieczonymi trasami, będą czekały koszulki, pamiątkowe medale oraz wiele innych niespodzianek.

Miasteczko wydarzenia odwiedzić może każdy, jednak aby wziąć udział w rowerowej rywalizacji konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Ta jest możliwa na stronie malopolskamtb.pl, gdzie uczestnicy mogą również znaleźć wszystkie szczegóły związane z tą imprezą. Zapisy będą aktywne do 21 maja lub do wyczerpania miejsc.

Malopolska MTB <a href=Trzebinia 20 i 21 05 2023 plakat" width="750" height="420" />