Z okazji swoich urodzin Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini przygotowała szereg ciekawych propozycji dla Czytelników.

Zdjęcie grupowe biblioteka

Pracownicy i przyjaciele Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini

W piątek, 24 maja, warto się wybrać na III edycję „Żywej biblioteki”. To wydarzenie organizowane w porozumieniu z Fundacją na Rzecz Różnorodności „Polistrefa”. Będzie możliwość wypożyczenia „żywej książki”, a konkretnie osób, z którymi będzie można porozmawiać na tematy dotyczące m.in. różnorodności kulturowej, narodowościowej, orientacji seksualnej, wegetarianizmu czy życia seniorów w Polsce. Początek godz. 13.

- Dawniej biblioteka kojarzyła się głównie z miejscem, gdzie można wypożyczyć książkę. Przez te wszystkie lata wiele się zmieniło. Dziś dzieje się u nas wiele innych ciekawych rzeczy – są wystawy, spotkania z autorami książek, organizujemy zajęcia dla dzieci, dla seniorów. Każdemu przedsięwzięciu przyświeca jednak podobny cel: promocja czytelnictwa – mówi Marta Sikora, dyrektor MBP w Trzebini.

Przyznaje, że w bibliotece działoby się jeszcze więcej, gdyby dysponowała większą ilością miejsca. W siedzibie przy ul. Narutowicza już dawno zrobiło się za ciasno.

- Marzy nam się nowa siedziba, byśmy mogły zwiększyć zakres naszych usług i tym samym szerzej odpowiedzieć na rosnące potrzeby naszych Użytkowników. Bo potencjał mamy – podkreśla Marta Sikora i zaprasza do MBP.

Najbliższe wydarzenia w MBP w Trzebini
25 maja - „Meet the book”, czyli biblioteczne spotkania z językiem angielskim, godz. 1000
26 maja - „Mamy dzieci, dzieci mamy – rodzinna feta w Trzebini”. W ramach imprezy, która odbywa się przy parafii pw. Piotra i Pawła w Trzebini, biblioteka zaprasza na wspólne odczytywanie wiersza Jana Brzechwy „Pali się”, godz. 18.15
30 maja – wieczór poezji Grażyny Mikos, godz. 17.00
1 czerwca – stoisko bookcrossingowe przy okazji rodzinnego pikniku w Psarach
13 czerwca – spotkanie Trzebińskiego Klubu Artystycznego „TeKa”, godz. 16.00
19 czerwca – spotkanie Klubu Filmowego „Film@teka”, godz. 15.30
29 czerwca – gra miejska i stoisko bookcrossingowe w ramach Dni Trzebini