Transfery międzylotniskowe, zamawiane są zarówno przez klientów z Polski, jak i zza granicy. Najczęściej są to transfery z Balic oraz Okęcia.

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście transfery na trasach pomiędzy portami obsługującymi największe ilości pasażerów. Na południu kraju są to przede wszystkim Kraków-Balice (2 miejsce w kraju) i Katowice-Pyrzowice (4 miejsce). Wielu podróżnych zamawia też transfer między Balicami a Okęciem.

Między polskimi lotniskami można poruszać się na wiele sposobów. Do wyboru mamy między innymi transfery realizowane przez prywatne firmy podstawionymi autami, kolej czy przewozy autokarowe. Poszczególne środki transportu różnią się komfortem, szybkością podróży i ceną. Który z nich będzie najlepszy? W wyborze pomoże to porównanie.

 

Transfery Balice-Okęcie

Połączenie między dwoma największymi polskimi portami lotniczymi należy do najczęściej realizowanych transferów międzylotniskowych. Transfer Balice-Okęcie podróżni mogą odbyć taksówkami, wynajmowanymi minivanami i busami, a także kursowymi autokarami i koleją.

Wadą dwóch ostatnich opcji jest uzależnienie od rozkładów jazdy. Musimy też liczyć się z tym, że na trasie mogą powstać opóźnienia, przez które w skrajnych przypadkach możemy spóźnić się na samolot. Dla klientów biznesowych problemem może też być fakt, że ani pociągi, ani też autobusy nie gwarantują komfortu na poziomie tak wysokim jak prywatne, wynajęte pojazdy.

Bilet kolejowy kosztuje od 60 do 160 złotych, zaś podróż trwa 3-4 godziny, zwykle z dwoma przesiadkami. Połączenia autobusowe są nieco tańsze (40-80 zł), ale podróż jest dłuższa i może trwać nawet do 8 godzin.

Dużo szybsze, bardziej niezawodne i wygodniejsze okazują się przewozy na zamówienie. Są one realizowane mieszczącymi do 3 pasażerów taksówkami (o komforcie i prestiżu odpowiednich dla najbardziej wymagających klientów), a niektóre firmy udostępniają ponadto minivany (6-8 osób), busy (do 12 pasażerów) oraz miniautokary (16 osób).

Ceny taksówek klasy VIP wahają się od 999 do 1300 złotych za przejazd i nie zawsze są zależne od standardu pojazdu (dojazd z Krakowa do Warszawy Mercedesem W221 to koszt niespełna 1000 złotych). 6- lub 8-osobowy pojazd to koszt około 1600 złotych, zaś miniautokar - 3100 złotych. Trzeba przy tym pamiętać, że ceny dotyczą wynajmu całego auta, a nie przejazdu jednego pasażera.

 

Transfery międzylotniskowe z Krakowa do Katowic

To trasa łącząca dwa największe porty lotnicze na południu kraju, więc cieszy się ogromnym zainteresowaniem podróżnych. Możliwości wyboru środka transportu są nieco mniejsze niż w przypadku połączenia Okęcie-Balice, bo do katowickiego portu nie dociera kolej. Uruchomienie połączenia przewiduje się na 2022.

Z Balic do Pyrzowic kursują natomiast autobusy, które trasę pokonują w czasie od godziny do dwóch, a bilet kosztuje od 10 do 60 złotych. Ze względu na komfort podróży, niezależność od rozkładów jazdy i szybkość przejazdu warto jednak zdecydować się na przewozy prywatne.

Oferta przewoźników wygląda bardzo podobnie do tej, która obowiązuje na trasie z Krakowa do Warszawy. Jeśli podróżujemy samotnie lub w małym gronie (do trzech osób), wybierzmy przewóz taksówką. Cena takiej usługi waha się od 349 do 700 złotych, a komfort zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających.

Podróżując większą grupą, lepiej jest wybrać większy pojazd. Wynajem 6 lub 7-osobowego minivana do koszt od 400 do 500 złotych. Minibus mieszczący 12 osób wynajmiemy zaś za niespełna 600 złotych.


Artykuł powstał przy współpracy z firmą PrimeTaxi

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.