Teneryfa - wyspa wiecznej wiosny

Myśląc o Teneryfie, ciężko jest mieć jeden obraz przed oczami, gdyż różnorodność tej wyspy zaskakuje nawet rodowitych mieszkańców. Teneryfa to największa i najbardziej popularna wyspa z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Terytorialnie należąca do Hiszpanii, jednak geograficznie położona jest nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Afryki. Dzięki temu klimat na Teneryfie i pozostałych wyspach uważany jest za jeden z najlepszych na świecie. Temperatury w dzień praktycznie przez cały rok nie spadają poniżej 20 stopni Celsjusza, co sprawia, że jest tu atmosfera wiecznej wiosny. Klimat fachowo jest określany na subtropikalny, jednak południowe wybrzeże należy bardziej do półpustynnego czy nawet pustynnego klimatu. Głąb wyspy przejawia bardziej charakterystyki klimatu śródziemnomorskiego, ale poza tym spotkać tu można wiele mikroklimatów dzięki urozmaiceniu terenu.

Wyspy Kanaryjskie to wyspy wulkaniczne, a wulkan El Teide znajdujący się na Teneryfie to najwyższy szczyt w Hiszpanii, jak i na Atlantyku. Dzięki czemu północna część wyspy jest bujnie zielona z przepięknymi dolinami i lasami, wulkan dostarcza nam księżycowych krajobrazów a południowa część wyspy to raj dla plażowiczów i miłośników sportów wodnych. Różnorodność ta sprawia, że istnieje tu nieskończona ilość atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Co warto zobaczyć?

Dla miłośników przyrody istnieje wiele wycieczek fakultatywnych, które zabiorą was do najciekawszych punktów turystycznych, takich jak wulkan El Teide, prawie kilometrowe klify Los Gigantes, pozostałości po wiosce pirackiej Masca, miasteczko Garachico, które zostało w całości zalane lawą i odbudowane na nowo powstałym terenie. Czy też odwiedziny w Icod de Los Vinos gdzie znajduje się 1000-letnie smocze drzewo oraz park z prawie 800-toma motylami.

Osoby uwielbiające spędzać czas aktywnie, na pewno się nie rozczarują. Typowe sporty wodne odbywają się praktycznie w każdym porcie na wyspie. Można wybrać się na rejs, by zobaczyć delfiny i walenie. Nurkować z żółwiami i przepięknymi kolorowymi rybami. Obok przybrzeżnych atrakcji znajduje się też wiele górskich szlaków zapierających dech w piersi. A poza tym góry można zwiedzać na pieszo, rowerami, jeepami czy quadami, zobaczyć wodospady czy jaskinie. Albo też skoczyć na paralotni, by zobaczyć wyspę z lotu ptaka. Różnorodność plaż mile zaskoczy też osoby, które szukają odpoczynku i słońca, które jest tutaj obecne przez cały rok.