W pięknej scenerii Zespołu Pałacowo-Parkowego w Płazie gościliśmy przyjezdnych z kilku placówek. Zawitali do nas artyści z  Domów Pomocy Społecznej z miejscowości :  Zator,  Bytom,  Rabka Zdrój i Konary , także z Warsztatów Terapii Zajęciowej : w Libiążu, w Trzebini oraz młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego W Chrzanowie. 

Relacja z XI Festiwalu Osób Niepełnosprawnych „Domek Artystów Wszelakich"

Fot. dspplaza.pl 

 

Na zaproszonych gości czekały przygotowane warsztaty artystyczne, które prowadzili nasi pracownicy. Panie Barbara i Alicja poprowadziły warsztat plastyczny „do wyboru, do koloru” i pokazały jak można wykorzystać proste techniki drukowania do wykonania kolorowych, ostatnio bardzo modnych w kręgach rękodzielników„łapaczy snów”. Panie Renata i Grażyna zaproponowały warsztat „kreatywne dłonie”, gdzie można było wykonać biżuterię z drutów oraz poznać proste sposoby wykonania ozdób w technice decoupage 3D. Pani Jolanta i Pan Jacek zaprosili do pracowni „fuzja – glina i wiklina” .  Dla artystów kulinarnych przygotowano warsztat „smakosz światowy”- gdzie pod kierunkiem Pań Doroty i Małgorzaty zgłębiano tajniki kuchni europejskiej, azjatyckiej i amerykańskiej.  Męska część gości oczekiwała czegoś specjalnego, dlatego jak w latach poprzednich zaproponowano warsztat stolarski „wiewiór”, gdzie można było popróbować swoich sił. Niespodzianką dla wszystkich był „kurs tańca ludowego” - Pani Justyna z wolontariuszami nie pozwoliła nikomu na nudę, ubrana w piękny strój zachęciła wiele osób do żywiołowego tańca.
Wszystkie przygotowane propozycje aktywności spotkały się ze wspaniałym przyjęciem, goście poczuli się prawdziwymi artystami w wielu dziedzinach. Dzień plenerowy to także występ  muzyczny naszych mieszkańców, spotkania integracyjne przy poczęstunkach i żywiołowa zabawa.
Nad całością czuwały Panie Anna i Renata, które na każdym kroku dostawały wsparcie naszej Pani Dyrektor Kazimiery Żmudzińskiej.  Plener Artystyczny odbył się przy pięknej pogodzie, w towarzystwie wielu zaproszonych przemiłych gości, których trudno tu wymienić. Dziękujemy im wszystkim za udział w naszym festiwalowym dniu plenerowym, dziękujemy też sponsorom. Serdecznie zapraszamy za rok.

Tekst: dpsplaza.pl 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio