W sobotę, 9 września chrzanowska biblioteka zaprosiła mieszkańców miasta na lokalne wydarzenie - Narodowe Czytanie 2019. W tym roku czytano Nowele Polskie podczas widowiska literackiego – Lekcji Języka Polskiego.  

Chrzanowianie wspólnie czytali Nowele Polskie na Rynku

Początek – czyli słowo wstępne przedlekcyjne zostało wygłoszone w bibliotece przy ul. Broniewskiego 10C,  po czym nastąpiło przejście na Chrzanowski Rynek, gdzie o  godz. 11.30 zaproszeni goście,  czytelnicy i mieszkańcy miasta wspólnie bawili się słowem.

W trzech zaaranżowanych klasach z przełomu XIX i XX w. zostały przeprowadzone lekcje w oparciu o wybrane nowele polskie.  Całość literackiego widowiska wzbogaciły regionalne odnośniki szkolne, występy chórów szkolnych, ćwiczenia cielesne podczas zajęć, ciekawe rekwizyty, dekoracje i charakteryzacje.

Koordynatorem chrzanowskiej 8. już edycji tej ogólnopolskiej akcji była Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie.

Więcej na stronie: https://www.mbp.chrzanow.pl/str_mbp/relacje-z-wydarzen/3291-narodowe-czytanie-2019-relacja.html

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.